Víťazný vstup Iuventy, domáce tímy nezaváhali

Iuventa Michalovce aj v úvode novej sezóny potvrdzuje úlohu favorita a pozíciu najlepšieho slovenského tímu. Po triumfe nad Šaľou vo finále Slovenského pohára triumfovala aj nad Dunajskou Stredou, ktorú v sobotňajšom 2. kole MOL ligy žien zdolala 29:26 (15:7) a pripísala si na konto úspešný vstup do spoločnej slovensko-českej súťaže. Zemplínčanky v zaujímavom zápase viedli v 40. min 17:10, ale Dunajskostredčanky v predposlednej minúte znížili na 26:28. Dráma sa nekonala, Trúnková spečatila výhru Iuventy.
V sobotu sa darilo predovšetkým domácim družstvám. K ich stopercentnej bilancii prispeli aj hráčky Slovana Duslo Šaľa, ktoré pred svojimi fanúšikmi vyhrali nad Sokolom Poruba 31:27 (18:11). Šalianky na začiatku druhého dejstva viedli už osemgólovým rozdielom, ale hostky sa 4 minúty pred koncom dotiahli na dva góly.
Jednoznačné zápasy sa hrali v Písku, kde nováčik DHC Plzeň utrpel prehru 15:24 a v šlágri DHK Baník Most dosiahol dvojciferné víťazstvá nad Slaviou Praha 34:24.

Výsledky sobotňajších stretnutí 2. kola MOL ligy hádzanárok 2020/2021:

Sokol Písek – DHC Plzeň 24:15 (11:5)
Najviac gólov: Pokorná 8/3, Benešová 7 – D. Galušková 4/2
Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 29:26 (15:7)
Najviac gólov: Popovcová a Holejová po 5 – Juhosová 7, Élőová 6, M. Rajnohová 5
Pok. hody: 6/4 – 5/2, vylúčené: 8 -3, rozhodovali: Daňo a Sabol, 150 divákov
HK Slovan Duslo Šaľa – DHC Sokol Poruba 31:27 (18:11)
Najviac gólov: N. Némethová 9/1, B. Königová 7 – Kavalová, Maiwaelderová po 5, Desortová 5/1, Polášková 5/2
Pok. hody: 3/1 – 5/4, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: Švarc a Adamkovič, 436 divákov
DHK Baník Most – DHC Slavia Praha 34:24 (18:12)
Najviac gólov: Smetková a Stříšková po 6, Mikulčík 4 – V. Galušková 7/1