Víťazný vstup Thüringeru do roku 2021 aj so 4-gólovým príspevkom Jakubisovej

Najlepším spôsobom začali nový kalendárny rok hádzanárky tímu Thüringer HC, ktoré v najvyššej nemeckej súťaži dosiahli suverénne domáce víťazstvo nad SV Union Halle-Neustadt 34:17 (16:7), vďaka ktorému sa držia v tesnom závese za prvou trojkou, pričom na 5. mieste majú rovnaký počet bodov ako tretí Neckarsulmer a štvrtý HSG Blomberg-Lippe (tie však majú ešte nejaké duely k dobru). K vysokému triumfu prispela aj dlhoročná opora THC Lýdia Jakubisová. Slovenská pravá krídelníčka skórovala štyrikrát, vďaka čomu bola treťou najlepšou strelkyňou svojho tímu.

Neúspešný vstup do roku 2021 majú za sebou hráčky Kisvárda Master Good SE, ktoré prehrali na palubovke budapeštianskeho FTC-Rail Cargo Hungaria 22:34 (11:14). Za zdolané hostky nastúpili aj tri Slovenky. Brankárka Izabela Kondášová sa nedostala medzi tri žrde, Veronika Habánková počas viac ako 22 minút na ihrisku účastníka Ligy majstrov vyslala na bránku súpera štyri strely, ale ani jedna neskončila v sieti, a Dorota Bačenková bola v hre cez 8 minút. Kisvárda utrpela tretiu prehru za sebou a v aktuálnom poradí je deviata. Ferencváros si aj po siedmom vystúpení udržal stopercentnú bilanciu a v tabuľke sa posunul na 2. priečku pred Mosonmagyaróvár, v ktorom pôsobia štyri slovenské reprezentantky.

Pôvodne boli na prelom rokov plánované aj zápasy najvyššej rumunskej súťaže mužov, tri – proti CSM Bukurešť, Suceave a Turde – ich mal odohrať aj hráči CSM Fagaras, ale napokon prišlo k ich zrušeniu. Bez ohľadu na to by v nich nenastúpil Marek Korbel, ktorý je v týchto dňoch k dispozícii slovenskej mužskej reprezentácii. Dvadsaťpäťročný ľavák však k 1. januáru ukončil svoje pôsobenie vo Fagarase.