Načítavanie údajov ...

Vrany s dvoma skúsenými posilami

Košice Crows do sezóny 2020/2021 so Shejbalom i Hruščákom

Po výmene na prezidentskom poste v hádzanárskom klube Košice Crows, keď Maroš Šiška prevzal žezlo po Filipovi Fabišíkovi, sú ´odtajnené´ aj mená avizovaných zvučných posíl. Do kádra hlavného trénera Radoslava Antla pribudli dvaja reprezentanti SR – Michal Shejbal a Patrik Hruščák.

„Jednoznačne ide o lídrov. Sú najstarší, majú najviac skúseností a oni to teda musia ťahať na ihrisku i v šatni,“ vyjadril sa pre kosiceonline.sk Antl na adresu skúsených akvizícií.

Na pravej spojke hrajú vyše dvojmetrový ľavák Hruščák začal aj uplynulý ročník v drese „vrán“, ale vo februári 2020 zamieril do maďarského Budakalászu.

„Po korone som si už zvykol doma a neviem si predstaviť, že by som musel zbaliť celú rodinu a sťahovať sa niekam,“ poznamenal pre spravodajstvo RTVS 31-ročný Hruščák, ktorý zvažoval pôsobenie v oboch košických kluboch. Okrem Crows aj u extraligového nováčika HK, kde trénuje dorastencov jeho otec Ján Hruščák. „Oslovil som oba kluby a zatiaľ čo v HK Košice mi povedali, že už majú tento post obsadený a nemôžu mi utvoriť podmienky, v Crows sme sa s novým prezidentom Marošom Šiškom dohodli. Teraz už podľa mňa neodídem a zotrvám tu celú sezónu.“

Brankár Shejbal je taktiež odchovanec košickej hádzanej. Do rodného mesta sa vracia po dlhých rokoch v zahraničí, naposledy chytal za rakúsky Moser Medical UHK Krems, kde mal ešte ročnú zmluvu a ponúkali mu zamestnanie, mohol sa tam venovať trénerskej činnosti pri brankároch.

„Uvidíme, čo bude. Keď bude dobrá partia a podmienky, nebránim sa tomu, aby som práve tu ukončil kariéru,“ povedal pre RTVS 35-ročný gólman a pre kosiceonline.sk dodal: „Pred mesiacom sa nám narodila dcérka a chceli sme sa usadiť doma. Košice Crows boli z tohto pohľadu jedinou voľbou a minimálne pre túto sezónu sa už inam nechystám. Účastník majstrovstiev sveta 2009 v Chorvátsku pôsobil okrem Rakúska aj vo Švajčiarsku, Nemecku, Maďarsku a Švédsku.

Košice Crows boli v uplynulej sezóne Slovnaft handball extaligy mužov, ktorú napokon zrušila pandémia koronavírusu príjemným oživením súťaže. „Reálny cieľ je skončiť v prvej štvorke. To by sme boli všetci chceli,“ poznamenal Antl. Košičania začali prípravu o 21 dní neskôr. „Najmä v tých prvých zápasoch sa na kondíciu nemôžeme spoliehať, musíme to uhrať skúsenosťami a nasadením,“ dodal bývalý vynikajúci reprezentačný krídelník, ktorý chce svoje hráčske umenie ešte ďalej predvádzať na hádzanárskych palubovkách.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022