Načítavanie údajov ...

Vyjadrenie vedenia SZH

Slovenský zväz hádzanej rešpektuje klub Tatran Prešov ako aj všetky slovenské kluby, veď oni samotné tvoria SZH. Váži si účinkovanie Tatrana v Slovnaft handball extralige a tešia ho jeho úspechy na medzinárodnom poli, či už v Lige majstrov alebo v nadnárodnej SEHA lige.

Postup jeho vedenia v uplynulých dňoch nás však veľmi mrzí. Poškodzuje dobré meno slovenskej hádzanej v celej Európe a ohrozuje účinkovanie národného tímu v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2020 ako aj prípravu tímu na domáci európsky šampionát, ktorý budeme hostiť spoločne s Maďarskom v roku 2022. Hráči prešovského Tatrana a reprezentanti Slovenska boli nútení vzdať sa reprezentácie, keď im vedenie klubu oznámilo, že počas reprezentačných zrazov im nebude vyplácaná mzda v klube a v prípade zranenia na reprezentačnej akcii ich Tatran nebude vyplácať počas celej doby liečenia. Na jednej strane síce vedenie deklaruje, že nikomu nebráni, aby do reprezentácie išiel, na druhej strane však ekonomickým tlakom reprezentovať hráčom bráni. Podotýkame ale, že len tým slovenským, zahraniční hráči takúto podmienku nemajú a môžu bez strachu reprezentovať vlastnú krajinu. Konkrétne Česko, Chorvátsko a Slovinsko , čo je paradoxne tým slovenským znemožnené.

Urobili tak tesne pred dvoma zápasmi 7. kvalifikačnej skupiny o postup na ME 2020 proti Taliansku (v stredu 10.4. vo Faenze a v nedeľu 14.4. v Považskej Bystrici). Z 28-člennej nominácie, ktorú musí SZH nahlásiť pred každým kvalifikačným dvojzápasom na EHF, nemôže tréner Heine Jensen počítať okrem piatich Prešovčanov ani so zranenými Hlinkom, Michalkom, Cigáňom a Balážom.

Miesto toho, aby Slovensko nastúpilo v dvojzápase proti Taliansku v plnej sile a získalo 4 body, musia jeho tréneri riešiť nepríjemné problémy s nomináciou.

Navyše prvoradá úloha SZH ako aj trénera reprezentácie je pripraviť národný tím na domáci európsky šampionát v roku 2022. Pri takomto prístupe vedenia najúspešnejšieho mužského slovenského tímu sa však koncepčne pracovať nedá.

Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí. Je veľmi smutné, že na všetko doplatila reprezentácia Slovenska a reprezentanti Tatrana Prešov. Reprezentovať svoju krajinu je totiž najvyšší cieľ každého jedného hráča. Či s Prešovčanmi alebo bez nich, urobíme všetko preto, aby sme našu krajinu v súbojoch o postup na ME 2020 reprezentovali dôstojne a urobili všetko preto, aby sme sa na európsky šampionát prebojovali. Chceli by sme tak požiadať všetkých fanúšikov, aby spojili svoje sily a prišli nás povzbudiť už na najbližší kvalifikačný zápas do Považskej Bystrice, kde 14. apríla o 17:00 hod privítame Taliansko. Žiaľ bez hráčov úradujúceho majstra Slovenska.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022