Načítavanie údajov ...

Vyše 200 detí si užilo Minihandball mániu v Podunajských Biskupiciach

Za nami je už druhý ročník turnaja Minihandball mánia, ktorú organizuje ZŠ Bieloruská v spolupráci s hádzanárskymi klubmi ŠKP Bratislava a ŠKP Podunajské Biskupice. Akcia bola tiež súčasťou úspešného projektu Športom za duševné zdravie detí.

„Turnaj sa naozaj vydaril. Účasť oproti minulému ročníku vzrástla o približne 60 detí. Minihandball mánie 2 sa zúčastnilo viac ako 200 žiakov a žiačok z celého bratislavského kraja od Modry až po Stupavu,“ pochvaľoval si jeden z organizátorov podujatia Kristián Lesko.

Podunajské Biskupice žijú hádzanou, nedávno založený klub ŠKP Podunajské Biskupice láka detí na hádzanú aj skrz podobných akcií. „Okrem našej školy, ZŠ Bieloruskej, sa do turnaja zapojila aj ďalšia škola z Podunajských Biskupíc – ZŠ s MŠ s VJM, Alapiskola és Óvoda, Vetvárska 7. Veľmi sa z toho tešíme.“

Organizátori Minihandball mánie boli z priebehu celého turnaja nadšení. „Bola to pre nás radosť niečo také zorganizovať. Prišli k nám deti, ktoré ešte nikdy hádzanú nehrali, ale aj žiaci, ktorí už chodia do hádzanárskych klubov. Je skvelé, že si všetci bez rozdielu mohli zahrať minihádzanú a zasúťažiť si.“

Celý turnaj bol rozdelený do troch kategórii. Medzi žiakmi 1. a 2. ročníka zvíťazila ZŠ s MŠ s VJM, Alapiskola és Óvoda, Vetvárska 7, v kategórii 3. a 4. ročníkov vyhrala ZŠ Stupava a spomedzi najstarších žiakov 5. a 6. ročníkov bola najlepšia ZŠ Ľ. Štúra, Modra „A“.

O víťazstvo či umiestnenie ale vôbec nešlo. Všetky deti sa v prvom rade výborne zabavili a zašportovali si. „Pre väčšinu to bol prvý športový či hádzanársky turnaj vôbec. Na deťoch bolo vidieť, že ich to veľmi zaujalo. Myslím si, že viaceré z nich hádzaná vďaka tomuto turnaju zaujala ešte viac ako predtým. Už sa tešíme na ďalšie podobné akcie. Do budúcna by sme však chceli ešte viac zapojiť školy z Bratislavy,“ prezradil najbližšie plány v Podunajských Biskupiciach Kristián Lesko.

Výsledky turnaja Minihandball mánia 2

Kategória A 1. a 2. ročník
1. ZŠ s MŠ s VJM, Alapiskola és Óvoda, Vetvárska 7,
2. ZŠ Stupava
3. ZŠ Bieloruská
4. ZŠ Ľ. Štúra, Modra
5. ZŠ Nevädzová

Kategória B 3. a 4. ročník
1. ZŠ Stupava
2. ZŠ Ľ. Štúra, Modra „C“
3. ZŠ Nová Dedinka
4. ZŠ Podzáhradná
5. ZŠ Mierová
6. ZŠ s MŠ s VJM, Alapiskola és Óvoda, Vetvárska 7
7. ZŠ Ľ. Štúra, Modra “ D “
8. ZŠ Ľ. Štúra, Modra „A“
9. ZŠ Ľ. Štúra, Modra „B“
10. ZŠ Bieloruská
11. ZŠ Vazovova

Kategória C 5. a 6. ročník
1. ZŠ Ľ. Štúra, Modra „A“
2. ZŠ Ľ. Štúra, Modra „B“
3. ZŠ s MŠ s VJM, Alapiskola és Óvoda, Vetvárska 7
4. ZŠ Stupava
5. ZŠ Vazovova
6. ZŠ Bieloruská
7. ZŠ Nevädzová
8. ZŠ Žitavská
9. ZŠ Jána Pavla II., Vajnory
10. Cambridge International School

Zdroj: hadzana.skpbratislava.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022