Načítavanie údajov ...

Výsledok sa bude počítať až po kvalifikácii, tvrdí Kukučka

Prvý z trojice januárových medzištátnych prípravných stretnutí odohrajú hádzanári Slovenska v sobotu 4. januára, keď sa od 18.00 h predstavia v rakúskom Stockerau proti domácej reprezentácii. Na prianie Rakúšanov sa bude hrať bez divákov. Nasledujúce dva zápasy so Saudskou Arábiou vo Wiener Neustadte (6. 1. o 19.30 h a 7. 1. o 15.00 h) budú už oficiálne.

„Na každé stretnutie máme určité plány. Určite neodohrá jeden hráč celých 60 minút. Keďže sa hrá za zatvorenými dverami, bude to lepší tréning, ale ja som aj rád, lebo budeme môcť skúšať rôzne varianty i formácie. Mne ani v jednom z týchto prípravných duelov nepôjde o výsledok, ten sa bude počítať až na konci kvalifikácie,“ povedal na piatkovej tlačovej konferencii hlavný tréner mužov SR Peter Kukučka.

Slováci sa vo štvrtok zišli v Bratislave. Realizačný tím má k dispozícii 20-členný káder, z ktorého vzíde konečná nominácia na turnaj I. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte. V Luxemburgu budú súpermi SR reprezentácie Litvy, Faerských ostrovov a domáceho Luxemburska.

„Až na Lukáša Urbana, ktorý bol zranený, sú ostatní hráči fit. Lukáš mal problémy s kolenom a včera ho na tréningu cítil, čo je normálna vec po mesačnej pauze. Uvidíme, ako sa bude jeho stav vyvíjať. Momentálne pracuje s fyzioterapeutom. Jeho nasadenie v prípravných zápasoch ešte zvážime. Ak by nemohol hrať, tak sa podľa toho zariadime,“ informoval Kukučka.

Slovenskí reprezentanti sa okrem hádzanárskych tréningov pripravujú aj v posilňovni. „Celá príprava smeruje ku kvalifikácii. Pracujeme na rôznych veciach v obrane i útoku. Nemáme veľa času, ale chceme to zladiť tak, aby všetko klapalo,“ poznamenal šéf realizačného tímu.

V decembrových zápasoch proti Česku v Považskej Bystrici (24:21) a Zubří (20:23) stála obrana na čele s výbornými brankármi na pevných nohách, ale v ofenzíve to ešte škrípalo. „Ako hráč som mal najradšej hru v útoku, ale ako tréner kladiem najväčší dôraz na obranu. Samozrejme, súbežne pracujeme aj na ofenzíve,“ odvetil na otázku agentúry SITA Kukučka.

Rodák z Bojníc tiež privítal posilnenie národného tímu SR o Prešovčanov. „S chalanmi ako Oliver Rábek, Lukáš Urban, Martin Straňovský prišla do mužstva skúsenosť, veď majú za sebou veľa náročných zápasov. Očakávam od nich, že preberú úlohy lídrov. V každom prípade som rád, že sú tu a máme k dispozícii najsilnejšie zloženie,“ dodal tréner reprezentačného tímu.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na januárové sústredenie pred I. fázou kvalifikácie MS 2021 (2. – 13. 1. 2020):

Brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
Pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (Talent M.A.T. Plzeň/ČR)
Krídla: Juraj Briatka (HTV Hemer/Nem.), Dávid Mišových (HSV Bad Blankenburg/Nem.), Martin Straňovský (Tatran Prešov), Tomáš Urban (Košice Crows)
Spojky: Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Marek Kováčech (Union JURI Leoben/Rak.), Marek Hlinka (HC Zubří/ČR), Oliver Rábek, Lukáš Urban, Tomáš Rečičár (všetci Tatran Prešov), Jakub Prokop (HKM Šaľa), Patrik Hruščák (Košice Crows)

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022