Načítavanie údajov ...

Výťažok odvety s Portugalskom pre organizáciu Človek v ohrození

Slovenský zväz hádzanej (SZH) sa rozhodol tiež zapojiť do pomoci pre ľudí postihnutých vojenským konfliktom na Ukrajine po napadnutí Ruskom. Výťažok z predaja vstupeniek na nedeľňajšie odvetné stretnutie 5. skupiny II. fázy kvalifikácie žien o postup na majstrovstvá Európy 2022 Slovensko – Portugalsko, ktorý sa bude hrať 6. marca od 15.00 h v Topoľčanoch, pôjde pre neziskovú organizáciu Človek v ohrození – Pomoc pre Ukrajinu.

„Myslíme si, že v dnešnej dobe je veľmi potrebné čo najviac sa snažiť pomôcť ľuďom postihnutých touto vojnou, najmä, keď ide o ženy a deti. Poskytnúť výťažok zo vstupného tým, čo potrebujú pomoc, je to najmenej, čo môžeme urobiť v tejto situácii,“ vysvetlil tento krok prezident SZH Jaroslav Holeša.

Pred štvrtkovým duelom v meste Paredes nastúpili hráčky portugalského i slovenského tímu v tričkách s nápisom PEACE (Mier) a žlto-modrými srdciami, pričom držali ukrajinskú zástavu. V nedeľu v Topoľčanoch budú reprezentantky oboch krajín držať dva biele transparenty, na ktorých budú čiernym písmom vytlačené slová: PEACE FOR ALL (Mier pre všetkých) a STOP WAR (Stop vojne).

Link na organizáciu, ktorá pomáha ľuďom zasiahnutých vojnou na Ukrajine:
https://clovekvohrozeni.sk/humanitarna-pomoc/pomoc-na-ukrajine-kontakty-a-informacie/

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022