Načítavanie údajov ...

Vyvrcholenie Slovenského pohára opäť na východe, turnaj Final 4 bude hostiť Bardejov

Vyvrcholenie domácej hádzanárskej pohárovej súťaže v oboch kategóriách bude aj v roku 2020 na východnom Slovensku. Opäť sa bude hrať formátom turnaja Final 4 a po lanskej premiére znovu v rovnakom termíne na jednom mieste Slovenský pohár mužov i žien 2019/2020. Národná pohárová súťaž vyvrcholí počas víkendu 14. – 15. marca 2020 v Bardejove, vlani sa o trofeje bojovalo v Košiciach.

 

Známych je už šesť z ôsmich účastníkov záverečného turnaja SP. Zostávajúci dvaja vzídu po štvrťfinálových súbojoch, ktoré sú na programe 18. a 22. decembra. V bratislavskom sídle Slovenského zväzu hádzanej (SZH) sa uskutočnil žreb semifinálových dvojíc na podujatí Final 4. V kategórii žien bude priamo do semifinále nasadený obhajca prvenstva Iuventa Michalovce bojovať s HK Sokol Bánovce nad Bebravou. Druhú dvojicu utvoria postupujúci zo stretnutí MŠK/HC DAC Dunajská Streda – ŠŠK Prešov a HC Sporta Hlohovec – HK Slovan Duslo Šaľa.

 

V Slovenskom pohári mužov, v ktorom sa medzi najlepšie kvarteto prebojovali tri rovnaké tímy ako pred rokom, dal semifinálový žreb dokopy obhajcu víťazstva MŠK Považská Bystrica s MHC Štart Nové Zámky a Tatran Prešov s HKM Šaľa. Šarišania so Šaľanmi si zopakujú semifinálový súboj z vlaňajška. Semifinále je na programe v sobotu 14. marca, obe finále na druhý deň v nedeľu 15. 3. 2020. Zdolané družstvá v semifinále nehrajú zápas o 3. miesto.

 

Turnaj Final 4 Slovenského pohára mužov (14. – 15. 3. 2020, Bardejov):

sobota 14. marca 2020 – semifinále:

HKM Šaľa – Tatran Prešov

MHC Štart Nové Zámky – MŠK Považská Bystrica

nedeľa 15. 3. – finále:

víťazi semifinálových zápasov

 

Turnaj Final 4 Slovenského pohára žien (14. – 15. 3. 2020, Bardejov):

sobota 14. marca 2020 – semifinále:

Iuventa Michalovce – HK Sokol Bánovce nad Bebravou

postupujúci z dvojice MŠK/HC DAC Dunajská Streda – ŠŠK Prešov – postupujúci z dvojice HC Sporta Hlohovec – HK Slovan Duslo Šaľa

nedeľa 15. 3. – finále:

víťazi semifinálových zápasov

Autor: SITA, Foto: bapos.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022