Načítavanie údajov ...

Xavi Pascual pesimistom ohľadom hádzanárskej sezóny

Tréner hádzanárov Barcy: „Je šialené hrať podľa tohto súťažného kalendára“

Najvyššia španielska hádzanárska súťaž sa má začať 2. septembra, Liga majstrov príde na rad o dva týždne neskôr (16. 9.). Xavier Pascual, kouč Barcy, jedného z hlavných favoritov prestížnej súťaže, však nie je vzhľadom na súčasnú rôznorodú situáciu ohľadom koronavírusu taký optimista.
„Hoci je to tak plánované, nikto nehovorí o tom, že sa to zajtra nezmení. Nie som si istý, že sa súťaže môžu začať v stanovených termínoch. Z môjho pohľadu ani nie je jasné, že Final 4 Ligy majstrov sa bude môcť uskutočniť v decembri. Najskôr by sme mali skúsiť hrať hádzanú, aby sme zistili, či je to vôbec možné za daný podmienok. Z toho mám momentálne najväčšie obavy,“ jeden z najúspešnejších hádzanárskych kormidelníkov v rozhovore pre Španielsky olympijský výbor.

„Ak sa bude hrať podľa stanoveného kalendára, je to šialené. Hráči nebudú mať prakticky žiadny čas na odpočinok. Sú tam aj zápasy národných tímov, klubové súťaže. Namiesto oddychu budú musieť hrať ďalšie zápasy. Mám veľké obavy, ale budeme musieť v mnohých veciach pristúpiť k inováciám, či už v oblasti tréningov alebo zápasov. Musím premýšľať o tom, ako nestratiť túto sezónu, ale počas tréningov budeme  musieť byť oveľa opatrnejší, pretože záťaž bude mimoriadna,“ varuje 52-ročný kormidelník víťaza Ligy majstrov z rokov 2011 a 2015.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: fcbarcelona.com

Najnovšie news

01. Mar, 2022

Stop pre Rusov a Bielorusov

Vojenský konflikt na Ukrajine vyúsťuje aj do konzekvencií aj na športovom poli. Európska…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022