Načítavanie údajov ...

Z dvojzápasu s Rumunskom zišlo, Slováci sa budú na kvalifikáciu MS pripravovať v domácom prostredí

Októbrový zraz hádzanárskej reprezentácie mužov Slovenska sa už blíži a známy je aj jeho program. Hádzanári SR využijú sústredenie od 20. do 25. októbra na tréningy, ale odohrajú aj prípravné zápasy. Pôvodne si mali zmerať sily v rámci medzištátnych stretnutí, z ktorých však napokon zišlo.

„Mali sme viacero pozvánok, napríklad na turnaj v Bielorusku. Vyzeralo to, že odohráme dva duely s Rumunskom, ale oni chceli napokon len jeden, tak sme to zrušili,“ prezradil pre agentúru SITA hlavný kormidelník Peter Kukučka a priblížil aj svoje zámery: „Nechcel som cestovať mimo Slovenska. Chalani sa počas sezóny v kluboch nacestujú dosť, a preto budeme celý týždeň trénovať v Bratislave. V rámci toho absolvujeme aj dva zápasy. Dohodnutí máme jeden proti rakúskemu klubovému tímu a lídrovi tamojšej najvyššej súťaže HC Fivers WAT Margareten vo Viedni a ešte jeden súboj je otvorený.“

Pre slovenských hádzanárov to bude súčasť prípravy na turnaj 1. kvalifikačnej skupiny v I. fáze európskej časti bojov o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte, ktorý sa 10. – 12. januára 2020 uskutoční za účasti tímov SR, Litvy, Luxemburska a Faerských ostrovov na luxemburskej pôde.

„Cieľom zrazu bude zlepšenie všetkých aspektov hry. Budeme pilovať obrannú hru, prechody do protiútoku a, samozrejme, budeme sa venovať aj nácviku a zdokonaľovaniu útočnej hry. Je dôležité zase oživiť spoluprácu jednotlivcov. Pred januárovou kvalifikáciou nám totiž nezostáva už veľa času,“ pokračoval Kukučka.

Ten povolal aj dvojicu skúsených hráčov, ktorí v nedávnej minulosti absentovali v národnom tíme: „Som rád, že Csaba Szücs aj Michal Kopčo prídu. Sú to hráči s bohatými skúsenosťami a som presvedčený, že budú obaja lídrami v tíme.“ Pozvánku od Kukučku dostali napríklad tiež Juraj Briatka (Hemer), Otto Kancel (Orosháza), na druhej strane v nominácii chýbajú Jakub (FTC Budapešť) a Matej Mikitovci (Chartres Métropole Handball 28). „Kancel dostal pozvanie už aj predtým, len bol zranený. Pri neúčasti Martina Straňovského dostáva príležitosť Juraj Briatka. Mikitovci zostávajú v širšom kádri, ale na októbrový zraz sme ich nenominovali,“ vysvetlil šéf realizačného tím SR.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na októbrové sústredenie (20. – 25. 10. 2019):
Brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
Pivoti: Michal Kopčo (Tremblay-en-France Handball/Fr.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (Talent M.A.T. Plzeň/ČR)
Krídla: Juraj Briatka (HTV Hemer/Nem.), Marek Kováčech (Union JURI Leoben/Rak.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Tomáš Urban (Košice Crows)
Spojky: Csaba Szücs ml. (Bergischer HC/Nem.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Marek Hlinka (HC ROBE Zubří/ČR), Anur Burnazovič (MŠK Považská Bystrica), Jakub Prokop (HKM Šaľa), Patrik Hruščák, Derviš Birdahič (obaja Košice Crows)

Autor: SITA, Foto: Pavol Uhrin

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022