Načítavanie údajov ...

Z Liptova až na medzinárodné výslnie v najkrajšom športe

Rešpektovaná hádzanárska i funkcionárska osobnosť Janka Stašová jubiluje

Ďalšia z úspešnej generácie československých hádzanárok, ktoré sa v 80. rokoch uplynulého storočia postarali o viacero pozoruhodných výsledkov, o akých sa môže ich nasledovníčkam zatiaľ len snívať, sa vo štvrtok dožíva životného jubilea. Janka Stašová 5. novembra oslavuje 60. narodeniny. Bývalá reprezentantka a po aktívnej hráčskej kariére aj rešpektovaná funkcionárka si v rozhovore pre oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru zaspomínala na míľniky svojho hádzanárskeho pôsobenia, v ktorom sa vyníma zisk striebornej medaily na majstrovstvách sveta v roku 1986 i účasť na množstve vrcholných podujatí vrátane MS, ME a OH v úlohe delegátky EHF, resp. IHF.
“Som rada, že mi život prihral do cesty hádzanú a šport. Hádzaná je pre mňa najkrajší šport na svete. Keď sa hrá dobrý mužský zápas, tak neexistuje krajší šport na svete,“ tvrdí J. Stašová.

Viac v článku na: https://www.olympic.sk/clanok/respektovana-hadzanarska-i-funkcionarska-osobnost-olympionicka-vicemajsterka-sveta-janka

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Ján Súkup, Štartfoto

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022