Načítavanie údajov ...

Žernovič aj v sezóne 2018/2019 v drese Ferencvárosu

Slovenský hádzanársky reprezentant Marián Žernovič zotrvá v Maďarsku aj v nasledujúcom súťažnom ročníku. Naďalej si bude obliekať dres FTC KN KFT Budapešť, v ktorom má onedlho 27-ročný brankár za sebou rok účinkovania. Počas neho prispel svojimi výkonmi medzi troma žrďami k záchrane nováčika v najvyššej maďarskej súťaži.

Žernovič vlani uzavrel s Ferencvárosom ročný kontrakt s opciou na rovnako dlhé obdobie. Teraz prišlo nielen k uplatneniu opcie, ale aj k vylepšeniu podmienok, čo je dvojnásobný jednoznačný prejav spokojnosti s doterajším pôsobením považskobystrického odchovanca. V maďarskej metropole zostáva aj Žernovičova priateľka Mária Kostelanská, ktorá sa udomácnila v miestnom volejbalovom tíme Vasasu.

Ferencváros pôjde do druhej sezóny po svojom návrate do prvej ligy s vyššími ambíciami ako bolo konečné 12. miesto v ročníku 2017/2018. Klub okrem iných hráčov angažoval aj maďarského reprezentanta a jedného z najlepších svetových obranárov Timuzsina Schucha a vedenie FTC hovorí dokonca o umiestnení na 3. – 6. priečke.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022