Načítavanie údajov ...

Žernovič ešte rok v drese Ferencvárosu

Po Jakubovi Mikitovi predĺžil kontrakt s FTC aj Marián Žernovič

Najlepší hádzanár Slovenska za rok 2019 Marián Žernovič bude aj v sezóne 2021/2022 pôsobiť v Maďarsku. Dvadsaťdeväťročný gólman sa dohodol na predĺžení zmluvy s Ferencvárosom Budapešť o ďalší rok. Žernovičov pôvodný kontrakt mal platiť do leta 2021, teraz bude hráčom maďarského prvoligového klubu do roku 2022. Pridal sa tak k svojmu klubovému i reprezentačnému spoluhráčovi Jakubovi Mikitovi, ktorý nedávno tiež predĺžil spoluprácu – on však o dva roky do konca sezóny 2022/2023. Okrem dvoch Slovákov si „Fradi“ zaviazal aj Kristófa Győriho. Aj to svedčí o tom, že vedenie zeleno-bielych sa snaží udržať úspešný káder pokope.

Považskobystrický odchovanec sa počas doterajšieho 3,5-ročného pôsobenia etabloval v Maďarsku, kde patrí medzi najlepších na svojom poste nielen vo svojom tíme, ale aj v celej súťaži. Aj vďaka tomu si ho vedenie tradičného budapeštianskeho klubu chcelo zaviazať jeho služby na dlhšie obdobie. Napokon sa však zrodil kompromis. „Dohoda sa rodila trochu dlhšie ako zvyčajne, ale som rád, že to takto dopadlo,“ poznamenal pre slovakhandball.sk Žernovič.

Ferencváros má v tejto sezóne najvyššej maďarskej súťaže zatiaľ bilanciu 8 víťazstiev – 0 remíz – 4 prehier a v tabuľke aktuálne figuruje na výbornom 3. mieste za dvojicou velikánov Telekom Veszprém, MOL-Pick Szeged.

„O kvalitách Žernoviča hovorí aj skutočnosť, že je jednotkou slovenskej reprezentácie, ktorej súčasťou je po vynikajúcich výkonoch v našom drese aj Mikita. Kubo sa stal neodmysliteľnou súčasťou nášho družstva, veľa pomáha mladým a o jeho ukážkovom prístupe svedčí aj to, že okrem spoločných tréningov pracuje na sebe aj individuálne, čo však možno povedať o všetkých hráčoch Ferencvárosu,“ poznamenal na adresu slovenského dua na stránke Ferencvárosu šéf klubu Sándor Király, ktorý oboch pochválil aj za jazykové zručnosti v maďarčine.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/ftckezilabda

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022