Načítavanie údajov ...

Žernovič trápil hviezdy Veszprému, T. Paul pomohol k výhre nad Tremblay

Ferencváros aj s mladíkmi v zostave takmer nachytal hviezdami nabitý Telekom Veszprém

Slovenskí hádzanárski brankári potvrdzujú v zahraničných kluboch svoje dobré meno. V ostatnom kole najvyššej maďarskej súťaže sa opäť raz predviedol v pozitívnom svetle Marián Žernovič. Aj jeho zásluhou siahal tím Ferencvárosi TC po senzačnom bode v sobotňajšom stretnutí proti Telekomu Veszprém, ktorý trápil až do záverečného hvizdu. Napokon sa z tesného víťazstva 27:26 (15:13) tešili favorizovaní hostia, ale Žernovič bol pre hviezdy účastníka Ligy majstrov veľkou prekážkou. Považskobystrický odchovanec dostal od trénera dôveru v druhom polčase, keď v bránke nahradil dovtedy tiež solídne chytajúceho Radeho Mijatoviča. Najskôr zneškodnil pokutový hod Petara Nenadiča, potom si na ňom vylámali zuby hráči svetového formátu ako Momir Ilič, Manuel Štrlek, Andreas Nilsson, Gašper Marguč, Máté Lékai či Borut Mačkovšek. Žernovič mal celkovo 9 úspešných zákrokov, nečudo, že so spoluhráčmi mohli na svoj výkon počúvať pozitívne ohlasy.

„Bolo to zaujímavé stretnutie. Nastúpili sme bez viacerých stabilných hráčov základnej zostavy, navyše aj skúsený Gábor Ancsin chodil len do obrany. Šancu dostali mladí 17-18-roční chlapci. Trošku sme sa toho obávali, ale zhostili sa tejto náročnej úlohy viac ako dobre a dokázali hrať s výbornými hádzanármi Veszprému vyrovnanú partiu. Mladíci dostali príležitosť aj v januárovej príprave proti Tatranu Prešov, ktorý sme zdolali. Teraz v konfrontácii s Veszprémom potvrdili, že na to majú. Prispeli sme k tomu aj my brankári, každý z nás odchytal jeden polčas. Bola by škoda, keby sme nášmu omladenému družstvu pred plnou halou nepomohli. Myslím si, že aj diváci si zápas užili. Samozrejme, bezprostredne po ňom nás veľmi mrzelo, že sme nebodovali. Keď však mali všetci radosť z predvedeného výkonu, tak to prvotné sklamanie opadlo. Bod by sme si však za to, čo sme na ihrisku predviedli, zaslúžili,“ povedal pre agentúru SITA Žernovič, ktorý dosiahol takmer päťdesiatpercentnú úspešnosť. Ferencváros je v tabuľke ôsmy, Veszprému patrí 2. priečka.

Aj Teodor Paul nezostal nič dlžný svojej povesti a kvality dokumentoval v minulotýždňovom zápase svojho USAM Nimes Gard proti Tremblay. Aj zásluhou Paula, ktorý predviedol viacero výborných zákrokov, vyhralo Nimes 32:26 a v tabuľke je štvrté len dva body za Montpellierom, stále ešte úradujúcim šampiónom Ligy majstrov.

Autor: SITA, Foto: usam-nimesgard.fr

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022