Zlín po zmene strán ovládol derby v Hodoníne

Moravské derby, ktoré otvorilo ochudobnený víkendové program 5. kola MOL ligy v hádzanej žien 2020/2021 (duely Most – Prešov a Poruba – Písek odložili, pozn.), sa v piatok skončilo v prospech hostiek zo Zlína. Tie sa predstavili na palubovke Hodonína v dueli dvoch doteraz bezbodových tímov. Hodonínčanky boli v I. polčase prevažne vo vedení, ale o viac ako dva góly nevyhrávali. Po zmene strán prišli po góle domácej Kalinovej (13:12 v 33. min) chvíle Zlínčaniek, ktoré za dvanásť minút otočili na 18:13, vďaka čomu získali rozhodujúci náskok. K obratu prispela aj slovenská pivotka Eva Minárčiková. Tá sa so spoluhráčkami tešila z výhry 25:20 a pretrhnutia trojzápasovej šnúry prehier. Naopak, hráčky Hodonína prehrali až štvrtýkrát.

Výsledok piatkového stretnutia 5. kola MOL ligy žien 2020/2021:
HK Hodonín – Handball PSG Zlín 20:25 (11:10)
Najviac gólov: Kalinová 7, Višňovská 4, Vavroušková 3 – Herbočková 7, Minárčiková 5/1, Mizerová a Kolářová po 3

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Vavroušek Pavel