Načítavanie údajov ...

Zmeny v realizačnom tíme ženskej reprezentácie

V zložení realizačného tímu ženskej hádzanárskej reprezentácie sa pred dvoma barážovými stretnutiami so Švédskom v boji o MS 2019 v Japonsku (01.06.2019 o 17:00 v Karlskrone a 06.06.2019 o 18:00 v Šali) udiali zmeny.

Doterajšieho asistenta trénera Jána Packu Františka Urbana nahradí na tomto poste bývalá slovenská reprezentantka Katarína Dubajová, ktorá uplynulé roky pôsobí ako hrajúca trénerka prvoligovej HK Slávia Sereď.

Dvojnásobná najlepšia hádzanárka SR (2000 a 2001) narodená 9. decembra 1978 pôsobila na Slovensku predovšetkým v HK Slovan Duslo Šaľa, v ktorom dlhé roky patrila medzi opory družstva. Svoj posledný zápas za národný tím, v ktorom sa priblížila k tisícgólovej hranici, odohrala 14. júna 2015 v odvete II. fázy kvalifikácie MS 2015 proti Španielsku.

Najlepšia kanonierka v histórii reprezentácie Slovenska sa na svoju novú úlohu v reprezentácii teší: „Ponuka pána Packu ma prekvapila, ale potešila. Beriem to ako výzvu, na ktorú sa už teším. Rada sa vzdelávam a toto je ideálna príležitosť posunúť sa dopredu z pozície trénerky.“

Výmena nastáva aj na pozícii vedúceho reprezentačného tímu. Doterajšieho vedúceho Ladislava Podluckého strieda Roman Vigh, ktorý pôsobí ako manažér a mládežnícky tréner v klube HC Tatran Stupava.

Viceprezident SZH Ernö Kelecsényi odôvodnil zmeny v realizačnom tíme ženskej reprezentácie nasledovne: „V prvom rade by sme sa chceli pánovi Urbanovi a pánovi Podluckému poďakovať za doterajšiu odvedenú prácu. V júni nás čakajú dva náročné zápasy so silným súperom, ktorý bude favoritom, ale napriek tomu chceme spraviť všetko pre to, aby sme boli úspešní. Katka Dubajová bola vynikajúca hráčka a ja som presvedčený, že bude veľkou posilou na lavičke reprezentácie a zároveň dobrou spojkou medzi dievčatami a trénerom Packom.“

Autor: slovakhandball.sk, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022