Načítavanie údajov ...

Zo Šale na odchode desať hráčov, novými akvizíciami Hricišon a Tymoščuk z Nových Zámkov

Hádzanári HKM Šaľa odštartujú prípravu na nadchádzajúci súťažný ročník v pondelok 16. júla s výrazne obmeneným kádrom. Dres štvrtého tímu uplynulej extraligovej sezóny si už neoblečie až desať hráčov vrátane viacerých skúsených opôr. V Šali už nebudú pokračovať Christophoros Nungovitch, Luděk Fabián, Viktor Szapu, František Šulc, Vladimír Guzy, Raivis Gorbunovs, Aleksandar Vujnič, Gabriel Vadkerti, Pavol Polakovič a Tomáš Mažár.

Vedenie HKM medzitým už zverejnilo aj mená dvoch posíl, ktoré zhodne prichádzajú zo susedných Nových Zámkov. Jednou z nových akvizícií je ľavoruký hráč Gabriel Hricišon. Dvadsaťsedemročný košický rodák pred príchodom do Nových Zámkov v zime 2016 pôsobil v Karvinej, v ČR hrával aj za TJ Sokol Nové Veselí, kam ako bývalý mládežnícky reprezentant SR zamieril z 1. MHK Košice v lete 2013. Pravý krídelník využiteľný aj na poste spojky patrí do širšieho kádra mužskej reprezentácie SR. Ako informuje šaliansky web, v 27 zápasoch uplynulej sezóny Slovnaft handball extraligy dosiahol 118 gólov.

Hricišon si naďalej zahrá po boku Ivana Tymoščuka. S 23-ročným Ukrajincom boli v ročníku 2017/2018 spoluhráčmi v HC Štart Nové Zámky, kam prestúpil v novembri z tureckého Trabzonsporu. V novozámockom drese stihol odohrať 10 stretnutí, v ktorých dosiahol 39 gólov. Následne ho do konca sezóny vyradilo z hry zranenie.

Autor: SITA , Foto: HKM Šaľa

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022