Načítavanie údajov ...

Zo Slovákov iba Maroš Baláž do štvrťfinále Vyzývacieho pohára

AEK Atény so slovenským ľavákom v zostave vyradili izraelského súpera

Osemfinálové súboje vo Vyzývacom pohári v hádzanej mužov 2018/2019 poriadne preriedili slovenské klubové i hráčske zastúpenie. V hre po nich zostal zo Slovákov už len Maroš Baláž, ktorý si s AEK Atény vybojoval suverénny postup cez AS SGS Ramat Hašaron. Po víťazstve 34:28 u súpera zvíťazili Aténčania doma ešte jednoznačnejšie 35:25. Baláž prispel k výhre opäť dvoma gólmi, odsedel si aj dvojminútové vylúčenie. Družstvo AEK je o krok bližšie k zopakovaniu lanského úspechu, keď bolo finalistom Vyzývacom pohári.

V osemfinále sa tretí rok za sebou lúčil tím MŠK Považská Bystrica, ktorý po domácej prehre 21:31 s HC Neva SPb Petrohrad podľahol v odvete na ruskej pôde tesne 24:25. Hádzanári HC Dukla Praha aj druhýkrát zaostali za CSM Bukurešť o päť gólov. Po výsledku 23:28 pred týždňom sa v rumunskej metropole tentoraz zrodil rezultát 25:30. V drese českého tímu raz skóroval Branislav Cigáň, jeho spoluhráč z Dukly Mojmír Hlavatý sa strelecky nepresadil.

Maďarský klub Balatonfüredi KSE, ktorého dres si oblieka reprezentant SR Otto Kancel, utrpel v skupinovej fáze Pohára EHF mužov druhú prehru. V domácej premiére v rámci A-skupiny podľahol bundesligovému Füchse Berlín 24:29. Kancel si pripísal na konto jeden dvojminútový trest.

Autor: SITA, Foto: Maroš Baláž (pictame)

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022