Načítavanie údajov ...

Zubří sa dočkalo, Hlinka mu pomohol 4 gólmi, Szarková najlepšia strelkyňa v pohárovom dueli

Hádzanári HC Robe Zubří, ktorí sú súpermi MŠK Považská Bystrica v osemfinále Európskeho pohára mužov, sa po dlhšom čase dočkali víťazstva v českej exralige. Súpera z Jičína zdolali 32:27, čím prerušili päťzápasovú šnúru prehier. Marek Hlinka, slovenská spojka Zubří, prispel k triumfu štyrmi gólmi.
Hráčky Rostova, v ktorom ako asistent trénera pôsobí Tomáš Hlavatý, predĺžili v ruskej lige sériu svojich víťazstiev v aktuálnej sezóne na dvanásť. Na palubovke Adyifu Majkop vyhrali 29:19, čím si upevnili líderskú pozíciu.
Hádzanárky UHC Müllner Bau Stockerau zdolali v ligovom stretnutí BT Füchse Powersports 26:23, vďaka čomu sa posunuli v tabuľke WHA na 2. priečku. Slovenka Diana Michálková z víťazného tímu mala na konte dve vylúčenia.
Po piatich prehrách za sebou sa tešili z plného bodového zisku hráčky z družstva Kisvárda Master Good SE, keď v piatok vyhrali u tabuľkového suseda Alba Fehérvár 27:25. Revanšovali sa mu za domácu prehru 21:22 z predposledného dňa uplynulého kalendárneho roka a zároveň ho preskočili v aktuálnom poradí, v ktorom im patrí 8. miesto. Veronika Habánková sa na odplate podieľala 3 gólmi zo 7 streleckých pokusov, v zápise o stretnutí figurovali aj Izabela Kondášová a Dorota Bačenková.
V 3. kole Maďarského pohára uspel Motherson Mosonmagyaróvári KC aj s prispením slovenskej légie na pôde budapeštianskeho Vasasu (30:22). Simona Szarková bola spolu s jednou spoluhráčkou s 5 gólmi najlepšou strelkyňou svojho tímu (odpykala si aj jeden 2-minútový trest), Barbora Lancz i Anette Emma Hudák mali na konte po 2 presné zásahy, Mária Holešová sa nezapísala do listiny strelkýň.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hczubri/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022