Už aj hádzanári HC Sporta Hlohovec okúsili chuť prehry v Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020. O doterajšiu nezdolanosť ich pripravil úradujúci šampión Tatran Prešov, ktorý v stredajšom dueli 6. kola vyhral na ich palubovke 31:26 (17:12). Hlohovčania v úvode vyhrávali, ale potom už prebrali taktovku hostia. Na začiatku druhého polčasu unikli zo 17:13 na 23:13 a bolo rozhodnuté. Domáci skorigovali rozdiel až v závere. Opäť zaujal svojou gólovou vizitkou Lukáš Péchy, autor 10 presných zásahov. Prešov si upevnil líderskú pozíciu.

Druhý je už tím MŠK Považská Bystrica, ktorý v domácom prostredí zdolal vo vyrovnanom stretnutí MHC Štart Nové Zámky 31:28 (18:17). O všetkom sa rozhodlo v druhom dejstve. Hosťujúci Tschur v 43. min z pokutového hodu poslal svoje družstvo do vedenia 23:22, lenže potom prišlo šesť považskobystrických gólov za sebou a Považania mali sedem minút pred koncom bezpečný náskok. MŠK má dvojbodový odstup na Tatran. Nové Zámky sú piate za Hlohovcom.