Boj o Extraligu sa ešte viac zamotáva, tabuľku vedú Piešťany

Tabuľka baráže o Extraligu má po víkende nového lídra. Doteraz vedúce Malacky v čele vystriedali Piešťany.
24.4 2016 Autor - Miroslav Mízner a redakcia
Levoča Malackám vrátila prehru z prvého kola. Foto - Archív Handball Malacky

Po víkendových zápasoch baráže o Extraligu vystriedali na čele tabuľky Piešťany doteraz vedúce Malacky. Doterajší líder prehral v Levoči a Piešťany doma zdolali Martin a aktuálne tak majú na svojom konte päť bodov.

Levoča v Malackách v úvodnom kole baráže prehrala 38 : 26 a tak mala Záhorákom teraz čo vracať.  V 22. minúte svietilo na ukazovateli 22 : 22, Malacky si zobrali oddychový čas, ale nepomohlo im to. Domáci dali na 23: 22 a hralo sa skoro štyri minúty bez gólu.

V 27. minúte si  zobral oddychový čas tréner domácich. Jeho družstvo sa chytilo a šnúrou troch gólov získalo zápas na svoju stranu. Malačania už len v poslednej minúte upravili na konečný výsledok.

Piešťany proti Martinu tiež začali vyrovnane a v 12. minúte bolo 8:7.  Domáci však potom zabrali a už do šatní išli na polčasovú prestávku za stavu 19:14. V druhom polčase náskok držali a nakoniec vyhrali 35:27.

V ďalšom kole cestujú Malacky do Martina a Piešťany doma nastúpia proti Levoči.