Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Kováčech spokojný, zostáva v Leobene

Marek Kováčech stroskotal v Rakúsku vo štvrťfinále play-off na Shejbalovom tíme Moser Medical UHK Krems.
16. mája 2016, autor: SITA

Slovenský hádzanár Marek Kováčech (184 cm, 92 kg) má za sebou premiérovú sezónu v tíme Union JURI Leoben, kam prestúpil vlani v lete z maďarského König-Trade Balmazújvárosi KK. Jeho rakúsky prvoligový tím v nej dosiahol štvrťfinálovú účasť.

 "Z pohľadu klubu to bola veľmi dobrá sezóna, v ktorej sme uhrali veľa dobrých výsledkov. Po základnej časti sme figurovali na 5. mieste, čo bolo asi aj prekvapujúce. Mne osobne sa darilo aj strelecky, ale prioritou bolo hrať čo najviac. To sa mi aj splnilo, dostával som dostatok príležitostí a na ihrisku som trávil, či už na poste spojky alebo krídla, prakticky celé zápasy," uviedol pre agentúru SITA Kováčech.

Leoben bol neúspešným štvrťfinalistom HLA 2014/2015. Po roku si to zopakoval, keďže do semifinále ho nepustil Moser Medical UHK Krems aj so slovenským brankárom Michalom Shejbalom. 

"Do play-off sme išli s cieľom zabojovať o semifinále a prekvapiť Krems. V prvom meraní síl sa nám to aj podarilo, keď sme vyhrali na jeho pôde 30:27. V ďalších dvoch stretnutiach sme už ťahali za kratší koniec, doma sme prehrali 24:35 a u nich 24:32. V oboch neúspešných vystúpeniach dobre zachytal súperovi Shejbal, navyše už nám až tak nešla obrana. Napriek vyradeniu 1:2 na zápasy sa pre nás sezóna skončila veľkou spokojnosťou," zhodnotil vystúpenia vo vyraďovacej časti Kováčech.

Dvadsaťsedemročný ľavák bude naďalej pôsobiť v najvyššej rakúskej súťaži. "Zostávam v Leobene, s predstaviteľmi klubu som sa dohodol na ročnom predĺžení zmluvy. Cítim sa tu dobre, máme mladé družstvo, ktoré má potenciál na napredovanie a aj dobrého trénera," prezradil rodák z Bánoviec na Bebravou, ktorý v Maďarsku hrával aj za Mezökövesdi KC a na Slovensku za Topoľčany. Na konte má aj štarty za reprezentáciu SR.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner