Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Hložek trénerom žien ŠKP, mužov povedie Pčola

V ŠKP Bratislava už poznajú mená trénerov seniorských družstiev.
17. júna 2016, autor: SITA
Ilustračné foto: SITA

ŠKP Bratislava bude mať aj v sezóne 2016/2017 zastúpenie v oboch najvyšších domácich hádzanárskych ligových súťažiach dospelých. Predstavitelia klubu museli v uplynulých dňoch riešiť otázku trénerov družstiev mužov i žien. V oboch prípadoch je už známa odpoveď.

Hádzanárky ŠKP viedol v uplynulom ročníku Juraj Fogarassy, ktorý sa však presunul na lavičku mužov Slovana Modra. 

"Dohodli sme sa s Petrom Hložekom. Máme záujem o dlhodobejšiu spoluprácu, ak akceptuje našu filozofiu prípravy mladých hráčok aj za pomoci skúsenejších dievčat," povedal pre agentúru SITA generálny manažér ŠKP Ľubomír Orosz.

Interligový tím by mal s výnimkou Marcely Martanovičovej (ukončenie kariéry) zostať pokope v závislosti od toho, či sa vrátia hráčky, ktoré z dôvodov zranení, študijných či pracovných povinností prerušili činnosť. K dispozícii je 22-členný káder. Prípravu začnú 18. júla.

Na trénerskej lavičke hádzanárov nepokračuje Juraj Hudák. Hľadanie jeho nástupcu sa už skončilo. 

"Oficiálne bude hlavným trénerom Peter Kostka a jeho asistentmi Robo Barta s Petrom Pčolom. Funkčne však bude hrajúcim hlavným koučom brankár Pčola, ktorý si dokončuje potrebné trénerské vzdelanie. Počítame s tým, že mu vypomôžu aj skúsení hráči Samo Mažár a Boris Mikuš," dodal Orosz. 

ŠKP Bratislava túži v extralige po umiestnení do 6. miesta, aby si vybojoval miestenku do spoločnej česko-slovenskej súťaže. Nasvedčujú tomu aj posily z radov ostrieľaných extraligových harcovníkov - Peter Pčola, Samuel Mažár, Boris Sivák a Marián Jaššo.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner