Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Monika Rajnohová o živote vo Švédsku: „Na fanúšikov mám zatiaľ šťastie“

Slovenská reprezentantka Monika Rajnohová o pôsobení v krajine, kde sa momentálne konajú ME žien
09.12.2016, Autor: redakcia, Foto: Milan Pospiš, Kristián Molnár

Trenčianska odchovankyňa Monika Rajnohová je už pár rokov stabilnou súčasťou slovenskej ženskej reprezentácie. 23-ročná spojka sa v reprezentačnom drese predstavila aj na ME 2014. Majstrovstvá Európy o dva roky neskôr sú síce bez slovenskej účasti, za to sa hrajú vo Švédsku - v krajine kde bývalá hráčka DHC Slavia Praha a maďarského  Mosonmagyaróváru pôsobí v drese nováčika Skara HF. V júni budúceho roka spolu s reprezentačnými spoluhráčkami zabojuje o svoj druhý veľký šampionát. Súpera do baráže Slovenkám vylosujú už 17. decembra. Nielen na to sme sa Moniky Rajnohovej v rozhovore opýtali. 


Rovnaká otázka ako pre Simonu Szarkovú. Najväčší zážitok z Brazílie?

Môj najväčší zážitok bola jednoznačne atmosféra, ktorú som tam zažila. Ľudia a fanúšikovia, ktorí prišli si turnaj užívali, každý jeden moment zápasu. Bolo to až neuveriteľné. Myslím, že takúto atmosféru som ešte nikdy nezažila. Spolu s komentátorom vytvárali v aréne nezabudnuteľnú atmosféru a momenty.

Ako celkovo hodnotíte brazílske dobrodružstvo?

Dobrodružstvo to naozaj bolo hneď od začiatku, keďže sme absolvovali 3 lety, kde sme strávili skoro celý deň. Program bol o niečo voľnejší ako prvý kvalifikačný týždeň a tak sme si stihli užiť ako hádzanú, tak aj samotnú Brazíliu.

Ako sa spätne pozeráte na kvalifikáciu v Šali, v ktorej sme síce splnili postupový cieľ, ale dá sa povedať, že herne sme sa dosť vytrápili?

Myslím si, že nás brzdil hlavne veľký pocit zodpovednosti a myšlienka, že sme favorit celého turnaja. Osobne si myslím, že sa musíme naučiť pracovať aj s takouto situáciou. Utvrdil ma v tom aj zápas proti Brazílii, ktorá patrí v ženskej hádzanej medzi top tímy a my sme s nimi hrali celý zápas vyrovnanú partiu a väčšinu zápasu dokonca vyhrávali. Práve v tomto zápase sme hrali uvoľnene a ukázali sme, že máme aj potrebnú kvalitu.

Poďme na inú ako reprezentačnú tému. Zvykli ste si už na hádzanársky život vo Švédsku? Aké sú najväčšie rozdiely?

Na život vo Švédsku som si nepotrebovala dlho zvykať. Program nie je až tak nabitý ako bol v Maďarsku, takže je viac času na oddych. Najväčšie rozdiely ani neviem pomenovať, každá krajina prípadne liga má niečo iné v čom vyniká. Možno by som povedala, že švédska liga vyniká ľahkosťou hry a rýchlosťou. Ale nejaký veľký rozdiel tam nevidím.

Ako trávite vo Švédsku voľný čas? Skara je skôr malé mesto, stihli ste už aj nejaké výlety v okolí?

Ja nebývam priamo v Skare, ale vo vedľajšom meste Skövde. Je to väčšie mesto a býva tam aj niekoľko mojich spoluhráčok. Áno, pár výletov do okolia som už stihla. Bola som sa pozrieť pri najväčšom jazere vo Švédsku, ale aj za bratom, ktorý tiež býva a hrá hokej vo švédskom Södertalje. Cez deň sa väčšinou venujem škole alebo robím také tie bežné veci.

Vo Švédsku sa momentálne konajú aj majstrovstvá Európy žien. Akí sú Švédi fanúšikovia?

Neviem povedať komplexne, pretože každý klub to má inak, ale my máme výborných fanúšikov. Keďže Skara patrí medzi menšie mestá, hádzaná tu patrí medzi šport číslo jeden. Naozaj každý domáci zápas berú ako udalosť a to svedčí aj o vypredanej hale pri domácich zápasoch. Musím povedať, že doteraz mám naozaj šťastie na veľký záujem fanúšikov v každom klube, kde som bola. Ale verím, že o majstrovstvá Európy bude vo Švédsku veľký záujem.

Stíhate sa ísť aj osobne pozrieť na niektorý zo zápasov?

Určite by som sa rada išla pozrieť na nejaký zápas, ale záleží na programe, ktorý nás bude čakať a ten sa dozviem až po návrate do Švédska. Rada by som si pozrela zápas Česka, hlavne po famóznom výsledku s Maďarskom.

Koho favorizujete na európsky titul a ktoré mužstvo by ste si priali do júnovej baráže o MS 2017?

Tak ja už mám pár rokov rovnakého favorita a tým sú Nórky. Aj keď naposledy na olympiáde zaváhali, tak si myslím, že sa to už nebude opakovať. A tipov alebo tímov, ktoré by som si priala do baráže je viac.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner