Slovensko U17 obsadilo 4. miesto na Turnaji olympijských nádejí v Prahe

Predkadeti Slovenska s tromi prehrami
19.12.2016, Autor: redakcia

V dňoch 16.12. – 18.12.2016 sa v Prahe uskutočnil prestížny medzinárodný hádzanársky turnaj krajín V4 – Turnaj olympijských nádejí, na ktorom sa predstavil aj novo tvoriaci sa reprezentačný výber Slovenska U17, ktorý obsadil konečné 4. miesto.

Výsledky tímu SR U17

Piatok, 16. decembra 2016 o 16.00 hod.:

Poľsko U17 – Slovensko U17 35:20 (16:11)

Poľsko U17: Balcerek, Matlega, Walach – Stepieň, Baliga 1, Adamski, Pilitowski 5, Kozycz 1, Dzialakiewicz 5, Olejniczak 5, Dadej 5, Przybylski 1, Abramski, Matyjasik 3, Scislowicz 7, Kutyla 2. Tréner: P. Obrusiewitz.

Slovensko U17: Ochaba, Koller, Ľuba – Fech, Chalabala 4, Sloboda 1, Kucsera, Valko 2, Lacena 2, Valenčín 1, Ostrožovič, Bogár 1, Modrovský 4, Tóth 1, Vaňo 1, Prikryl 1, Parolly 2. Tréner: R. Barta.

Rozhodovali: Florián, Netík (Česko), 7m hody: 3/2 – 4/3, vylúčení: 4 – 3, ČK: 30. Prikryl (Slovensko U17), 60 divákov.

Róbert Barta, tréner SR U17: „V zápase proti Poľsku sme nezachytili úvody oboch polčasov. Pozitívne bolo, že napriek zlému úvodu sme sa v 20. minúte dokázali vrátiť naspäť do stretnutia. Stiahli sme súperov náskok na tri góly. Za stavu 7:10 sme však spravili zbytočné chyby, keď sme umožnili Poliakom navýšiť ich vedenie. Preto sme polčas prehrali o päť gólov. Začiatok druhého polčasu sa nám vôbec nepodaril. Za prvých desať minút sme mali streľbu 9/1, kým Poliaci premieňali svoje šance. Zvýšili svoj náskok na pohodlný rozdiel, ktorý dokázali zvyšovať až do konca súboja. Mrzí ma najmä náš výkon v obrannej fáze hry, kde sme boli slabo agresívni. Kontakty boli nedôrazné, nechávali sme súpera dohrávať kombinácie. Naopak v našej útočnej hre bola často skorá streľba z nepripravených pozícií. Nevedeli sme si počkať na vyložené šance. Bol to síce slabý vstup do turnaja pre náš tím, ale aj poučný zápas. Som zvedavý, ako budeme hrať ďalej na tomto turnaji. Pre nás do budúcna je dôležité, aby sme výkonnostne rástli. Smerodajný bude pre nás druhý zápas s Maďarskom a tretí s Českom. Dúfam, že sa chlapci poučili a ich výkony v obrannej aj útočnej fáze budú už iba lepšie. To je našim cieľom.“

Česko U17 – Maďarsko U17 19:28 (7:15)

Sobota, 17. decembra 2016 o 16.00 hod.:

Slovensko U17 – Maďarsko U17 19:24 (13:17)

Slovensko U17: Ochaba, Koller, Ľuba – Fech 1, Chalabala 1, Sloboda, Kucsera 3, Valko, Lacena 2, Valenčín 4, Ostrožovič, Bogár, Modrovský 1, J. Tóth 3, Vaňo 1, Prikryl 1, Parolly 2. Tréner: R. Barta.

Maďarsko U17: Gyori, Merkovszki, Pálfi – Holdosi, Czakó 1, Patrik Tóth, Péter Tóth 1, Kecskés 3, Bálint 4, Szász 2, Bodnár, K. Papp, B. Papp 4, Vajda 2, Kovács, Széles 6, Gál 1. Tréner: A. Vágó.

Rozhodovali: Moravec, Zelenka (Česko), 7m hody: 3/3 – 2/1, vylúčení: 4 – 5, 50 divákov.

Róbert Barta, tréner SR U17: „Najviac nás dnes potešil progres v hre, ktorý sme ukázali proti silnému súperovi. Konečne sa prejavili v našej hre tie veci, ktorým sa venujeme v tréningovom procese a dokázali sme to preniesť do zápasu. Samozrejme, náš dobrý výkon nás nemôže uspokojiť, ale dáva dobrý základ na ďalšiu spoluprácu. Verím, že v treťom zápase proti Česku dokážeme posunúť našu hru o krok ďalej v obrannej aj útočnej fáze. Pozitívne je, že sme sa v stretnutí proti Maďarom nevzdali ani za nepriaznivého stavu a dokázali sme ich náskok znížiť. Náš dnešný výkon bol oveľa kolektívnejší ako včera proti Poliakom.“

Česko U17 – Poľsko U17 24:24 (14:10)

Nedeľa, 18. decembra 2016 o 12.30 hod.:

Česko U17 – Slovensko U17 25:18 (14:8)

Česko U17: Š. Mizera, Votava, Poláček – Nolč, Lefan 4, Čundrle 2, Kupa 5, B. Mizera 4, Musálek, Cvikl 3, Drbohlav 1, Noworyta, Votava, Mazur 2, Koleček, Poláček, Krušberský 3, Čejka 1, Škalda . Tréner: A. Kořínek.

Slovensko U17: Ochaba, Koller, Ľuba – Fech 1, Chalabala, Sloboda 1, Kucsera 4, Valko, Lacena 2, Valenčín, Ostrožovič, Bogár 1, Modrovský, Tóth 1, Vaňo 2, Prikryl 5, Parolly 1. Tréner: R. Barta.

Rozhodovali: Florián, Netík (Česko), 7m hody: 3/3 – 0, vylúčení: 1 – 2, 60 divákov.

Róbert Barta, tréner SR U17: „Z dnešného výkonu sme dosť sklamaní, lebo nečakali sme z našej strany taký slabý výkon po kvalitne odohratom súboji proti Maďarom. Mali sme obrovský problém premieňať šance v útoku. V prvom polčase sme takisto neboli dosť agresívni v obrane. Celý zápas sme hľadali optimálnu zostavu, ktorá by dokázala zabojovať a ukázať kvalitu v stretnutí, ale bohužiaľ sme ju nenašli. Najväčšou našou chybou bola snaha individuálne sa presadiť. Zabudli sme sa na to, že sme jeden tím. Smerom do budúcna si chlapci musia uvedomiť, že iba kolektívnym výkonom sa môžeme presadiť. Osobne som veľmi sklamaný zo zápasu proti domácemu Česku, pretože som čakal úplne iný záver tohto turnaja. Veril som, že dokážeme ešte zlepšiť náš výkon zo zápasu s Maďarskom, a to sa nám nepodarilo. Čaká nás veľmi ťažká práca do budúcna, musíme poctivo pracovať ďalej, ak chceme vybudovať konkurencie schopný a kvalitný tím.“

Maďarsko U17 – Poľsko U17 35:24 (19:12)