Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Strakov výber do Winterthuru po medzinárodné skúsenosti

Slovenských hádzanárov na Yellow Cupe preveria Švajčiari, Brazílčania a Rumuni
04.01.2017, Autor: SITA, Foto: Barbora Talačová

Reprezentačné A-družstvo hádzanárov Slovenska sa v závere roka predstavilo na Vianočnom pohári v maďarskom Érde, kde obsadilo 4. miesto, a už nejaký čas je známe, že na prvú akciu v novom roku pôjde olympijský výber SR. Ten sa od piatka do nedele 6. januára 2017 predstaví vo švajčiarskom Winterthure na medzinárodnom turnaji Yellow Cup. Zverencov trénera Václava Straku čaká na 45. ročníku podujatia kvalitná konkurencia, ich súpermi v tamojšej Eulachhalle budú postupne domáci Švajčiari (6. 1. o 18.30 h), Brazílčania (7. 1. o 16.30) a Rumuni (8. 1. o 13.30). Tunisania ako obhajcovia prvenstiev z predchádzajúcich dvoch ročníkov nefigurujú v menoslove účastníkov.

"Náš prvý zraz bol bez zápasového vrcholu. Teraz budeme mať až tri zápasové previerky na prestížnom turnaji. Švajčiarsko bude chcieť doma uspieť, Brazília sa pripravuje na blížiace sa MS 2017 a Rumuni majú už za sebou prípravný duel v Nemecku. Čakajú nás teda zaujímavé stretnutia, ktoré dajú našim hráčom veľa medzinárodných skúseností," uviedol pre agentúru SITA kouč olympijského tímu SR Václav Straka.

Slováci mali v utorok zraz v Považskej Bystrici. V kádri prišlo oproti pôvodnej 18-člennej nominácii k viacerým zmenám. "Radšej by som bol, keby tu boli všetci nominovaní, ale aj tie zmeny k tomu patria. Páleš bol k dispozícii ´áčku´ na Vianočnom pohári, jeho miesto zaujal Ľoch. Hruščáka nepustili z Nemecka klubové povinnosti, nahradí ho Kováčech. Vadkerti má problémy s krčnou chrbticou, a tak sme povolali spomedzi náhradníkov Hriňáka. Včera ráno sa pre chorobu ospravedlnil Tóth, takže budeme mať k dispozícii len dvoch brankárov a celkovo 17 hráčov," dodal Straka, ktorého zverenci budú v stredu trénovať na Považí dvakrát, okrem toho sa budú venovať taktickej príprave i regenerácii. Vo štvrtok odcestujú do Švajčiarska a v dejisku si večer už aj prvýkrát zatrénujú.

Slovensko sa na Yellow Cupe predstaví po dvoch rokoch. V roku 2015 obsadilo na podujatí 3. priečku. Pod vedením vtedajšieho trénera Zoltána Heistera prehrali Slováci so Švajčiarmi (29:31) i Tunisanmi (27:28), na záver zdolali Bielorusov (34:29). 


Nominácia olympijského tímu reprezentácie Slovenska na turnaj Yellow Cup vo švajčiarskom Winterthure (6. - 8. 1. 2017):

brankári: Michal Shejbal (TSV St. Otmar St. Gallen/Švaj.), Marián Žernovič (HC Sporta Hlohovec)

pivoti: Erik Žilinčík (HK Agro Topoľčany), Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica), Erik Ľoch (HC Štart Nové Zámky)

krídelníci: Matej Takáč (HC Sporta Hlohovec), Šimon Michniewicz (HKM Šaľa), Gabriel Hricišon (HC Štart Nové Zámky), Tomáš Kysel (ŠKP Bratislava)

spojky: Marek Kováčech (Union JURI Leoben/Rak.), Dominik Krok (Tatran Prešov), Tomáš Tschur, Lukáš Majbík, Matúš Hriňák (všetci HC Sporta Hlohovec), Vladimír Guzy (HKM Šaľa), Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica), Marek Korbel (ŠKP Bratislava)


Program turnaja:

piatok 6. januára 2017:

18.30 h Švajčiarsko - Slovensko

21.00 Brazília - Rumunsko

sobota 7. 1.:

16.30 Slovensko - Brazília

19.00 Švajčiarsko - Rumunsko

nedeľa 8. 1.:

13.30 Rumunsko - Slovensko

16.15 Švajčiarsko - Brazília

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner