Vo Winterthure na úvod hladká prehra tímu SR

Švajčiarsko - Slovensko 29:18 (14:6)
06.01.2017, Autor: SITA

Olympijský tím hádzanárov Slovenska utrpel na úvod 45. ročníka medzinárodného turnaja mužov Yellow Cup vo švajčiarskom Winterthure hladkú prehru. Zverenci trénera Václava Straku podľahli v tamojšej Eulachhalle reprezentácii domáceho Švajčiarska 18:29 (6:14), keď najmä v ofenzíve zaostali za svojím súperom. Slováci majú pred sebou ešte dve príležitosti na odčinenie tohto nezdaru. V sobotu o 16.30 h nastúpia proti Brazílčanom pripravujúcim sa na nadchádzajúce MS a v nedeľu od 13.30 h ich preveria Rumuni. Súboj Brazílie a Rumunska sa v piatok neskoro večer skončil tesným triumfom Juhoameričanov 25:24.

Výsledky - Yellow Cup - piatok:

Brazília - Rumunsko 25:24 (13:13)

Najviac gólov za Švajčiarsko: Markovic 6

Zostava góly SR: M. Shejbal, Žernovič - Žilinčík, Š. Macháč, Ľoch 1, Takáč 1, Michniewicz 1, Hricišon, Kysel, Kováčech 1, D. Krok 5, Tschur 1, Hriňák, Guzy 5/3, Vallo, Korbel 3

pok. hody: 4/1 - 3/3, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: Bolic a Hurich (obaja Rak.), 1000 divákov

Úvodná desaťminútovka duelu bola vyrovnaná a napriek množstvu neúspešných streleckých pokusov nič nenasvedčovalo, že Slováci budú ťahať v ďalšom priebehu za výrazne kratší koniec. V bránke predviedol pár zákrokov Žernovič, na druhej strane mu sekundoval Portner, a tak na začiatku 10. min svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 2:2. Švajčiari však potom strelili štyri góly za sebou a kouč Straka si v 17. min zobral oddychový čas. Po ňom však jeho zverenci strácali lopty, čo domáci trestali gólmi a v 24. min vyhrávali už 12:3. Až potom prerušil hluché minúty Guzy, ktorý sa presadil z pokutového hodu.

Slovákom sa vydaril vstup do druhého dejstva, v 36. min znížili na 9:15. Nádej na prípadný obrat však bola rýchlo preč, domácim stačili necelé štyri minúty, aby odskočili na 19:9. Švajčiari zvýšili v 43. min už na 21:10. Slovenskému družstvu pomohol ďalší oddychový čas, keď skorigovalo na 14:21. Potom však prišiel opäť výpadok, po ktorom svietil na ukazovateli skóre najvyšší rozdiel pre tím usporiadateľa - 26:14 v 53. min. Hostia následne mierne prehru skorigovali, ale posledné slovo domáci Maros (29:18).

Hlas:

Václav Straka (tréner SR "B"): "Nezačali sme zle, ale potom prišli dve naše oslabenia. Trápili sme sa v postupnom útoku. Chýbajúci tlak zo spojok domáci využili a trestali nás gólmi z prvej a druhej vlny. Škoda toho, že potom tomu chalani trochu podľahli a v našej hre chýbalo viac agresivity. V druhom dejstve to bolo v našom podaní pri útočnej činnosti už aktívnejšie, ale kvalitný súper naše zaváhania dokázal trestať. Ani našim brankárom sa nedarilo pri strelách z diaľky. Nezvyknem vyzdvihovať jednotlivcov, ale pochvalu si zaslúži Vlado Guzy a v druhom polčase mal pekné momenty Marek Korbel. Bola to prvá skúška, v ktorej sme zaplatili daň za neskúsenosť. Veríme, že v ďalších to bude už lepšie."