Šaľa v prvom štvrťfinále Vyzývacieho pohára so 4-gólovou prehrou

.JMS Hurry-Up (Hol.) - HKM Šaľa (SR) 28:24 (12:12)
25.03.2017, Autor: SITA, Foto: hurry-up.nl

Hádzanári HKM Šaľa sa z prvého zápasu vo štvrťfinále Vyzývacieho pohára mužov (Challenge Cup) 2016/2017 vrátia domov so štvorgólovou prehrou. Zverenci trénera Jána Kolesára v sobotňajšom stretnutí po nádejnom polčase podľahli na palubovke holandského tímu JMS Hurry-Up 24:28 (12:12). Pred odvetou štvrťfinále tejto európskej pohárovej súťaže, ktorá je v Mestskej športovej hale v Šali na programe v sobotu 1. apríla od 18.00 h, však stále majú šancu na postup do aprílového semifinále, v ktorom by ich čakal jeden z dvojice A.C. Doukas (Gréc.) - Sporting CP Lisabon (Portug.).

Výsledok - Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2016/2017 - štvrťfinále - prvý zápas (odveta 1. 4. o 18.00 h) - sobota:

JMS Hurry-Up (Hol.) - HKM Šaľa (SR) 28:24 (12:12)

Zostava a góly HKM: Repáň, Žernovič, Fabián - Meľnyk 3, Guzy 2, Michniewicz 2/1, Krokavec, T. Mažár, Szapu 1, Polakovič 2, P. Krok 4, Janíček 1, F. Šulc ml. 6, Maguška, Dudáš 3

pok. hody: 2/2 - 4/1, vylúčení: 3 - 1, rozhodovali: Argyridis a Mouttas (obaja Cyp.), 1500 divákov

V Emmene mala hra v úvodnej štvrťhodine vyrovnaný priebeh. Najskôr vyhrávali Šaľa, domáci sa prvýkrát ujali vedenia v 5. min (3:2). Hostia mali ako prví šancu odpútať sa na rozdiel dvoch gólov, ale Michniewicz druhý pokutový hod v krátkom slede za sebou nepremenil, a tak namiesto 7:5 pre HKM bolo o chvíľu neskôr 6:6. Rovnakú príležitosť mal aj Polakovič, ale za stavu 9:8 na konci prvej pätnásťminútovky tiež neuspel zoči-voči brankárovi JMS. Holandský tím to využil a otočil na 10:9. Z tesného náskoku sa však dlho netešil, lebo nasledovala trojgólová šnúra Šaľanov, z ktorých Szapu v 27. min upravil na 12:10. V závere prvého dejstva však hráči Hurry-Up manko zmazali, keď na 12:12 vyrovnali tesne pred prestávkou.

Po nej pridali ďalšie dva góly a na ukazovateli skóre svietil stav 14:12. Dudáš s Krokom sa vzápätí postarali o vyrovnanie, ale nasledujúce minúty priniesli viac radosti domácim, ktorí v 38. min unikli na 18:15 a kouč Šale Kolesár si zobral oddychový čas. Po ňom skóroval Polakovič, ale potom prišli opäť chvíle družstva JMS, ktoré nekompromisne trestalo chyby slovenského zástupcu a štvrťhodinu pred koncom vyhrávalo už 23:16. Po ďalšom oddychovom čas trafil presne Šulc, ktorý ukončil šaliansku oseminútovku bez gólu. Hoci hráčov HKM podržal párkrát aj striedajúci brankár Fabián, Hurry-Up si až do záverečnej päťminútovky udržiavalo vypracovaný náskok. Šaľania však potom skorigovali na 23:27, potrebu dohovoriť svojim zverencom mal kouč JMS Vlijm. Tí síce pridali ďalší presný zásah, ale posledné slovo mal hosťujúci Krok.

Hlas:

Ján Kolesár (tréner HKM Šaľa): "Uhrali sme prijateľný výsledok, ale... Prvý polčas bol z našej strany dobrý. Čo sme si povedali, to sme splnili. V obrane sme hrali agresívne, Majo Žernovič niečo pochytal, vychádzala nám streľba. Žiaľ, po zmene strán sme mali hluchú pätnásťminútovku, počas ktorej sme nepremieňali šance a súper nám odskočil na 6 - 7 gólov. Našťastie, v závere sme to spoločnými silami stiahli. Pred zápasom by sme možno tento rezultát brali, teraz sme trochu sklamaní. Pozitívne je, že sme sa nezlomili a pred nami je ešte domáca odveta."