Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slováci získali bod, mohli mať dva, ale nemuseli ani jeden

Tomáš Urban (strelec vyrovnávajúceho gólu hádzanárov SR): "Na jednej strane sa môžeme tešiť z bodu, na druhej sme sklamaní, že sme nezvíťazili"
04.05.2017, Autor, Foto: SITA

Slovenskí hádzanári mohli v stredu urobiť víťazstvom potrebný krok k postupu na majstrovstvá Európy 2018 v Chorvátsku. Boli k nemu blízko, hoci napokon museli zachraňovať aspoň bod. V Hlohovci sa v stretnutí 6. kvalifikačnej skupiny rozišli s Čiernohorcami zmierlivo 27:27.

Slováci viedli na konci prvého polčasu päťgólovým rozdielom (15:10) a aj druhé dejstvo sa vyvíjalo v ich prospech. Keď v 55. min zvýšil Dudáš na 26:23, zdalo sa byť rozhodnuté. Napokon z toho bola dráma. Slováci nevyužili v závere početnú výhodu, prišli o loptu v útoku a nezastaviteľný Vuko Borozan ich svojím jedenástym gólom v zápase poslal do kolien (26:27). Oni sa však stihli ešte postaviť a gólovo udrieť v poslednej možnej chvíli. Radoslav Antl rýchlo rozohral a poslal prihrávku na Ľubomíra Ďuriša, ktorého čiernohorská obrana zastavila nedovolene. Nariadenú sedmičku s istotou premenil krídelník Tomáš Urban. "Všetky pokutové hody som počas duelu premenil, takže som si veril aj pri poslednom šiestom. Samozrejme, že človek je nervózny a pociťuje zodpovednosť. Ide o postup na ME, a tak je každý bod dôležitý. Som rád, že to tam padlo. Na jednej strane sa môžeme tešiť z bodu, na druhej sme sklamaní, že sme nezvíťazili. Takmer celý zápas sme vyhrávali, preto nás mrzí, že sme to nedotiahli až do konca," povedal pre agentúru SITA stredajší záchranca a najlepší strelec tímu SR Tomáš Urban a dodal: "Duel som si užíval. V Hlohovci bola opäť super atmosféra. Ďakujem divákom, že nás 60 minút tlačili. Mne sa hralo veľmi dobre, škoda chybičiek v závere, ktoré rozhodli o tom, že sme nevyhrali.

Za najlepšieho hráča slovenského družstva vyhlásili po zápase brankára Teodora Paula, ktorému dal tréner Martin Lipták prednosť pred Richardom Štochlom (do bránky chodil na pokutové hody súpera). Gólman Balmazújvárosu sa za dôveru odvďačil výborným výkonom. Ako zdôraznil kouč SR, pomohla mu aj hra spoluhráčov v obrane. "Škoda záverečnej päťminútovky, v ktorej sme neudržali vedenie. Chcem však pochváliť chalanov, že zabojovali do poslednej sekundy," uviedol Paul, ktorého jedenásťkrát prekonal Borozan. "Je ťažké čeliť strelcom jeho kvalít. Je to spojka svetovej úrovne, ktorá dokáže v ťažkých chvíľach potiahnuť mužstvo. Žiaľ, pri poslednom útoku Čiernej Hory sa nám ho nepodarilo ubrániť," poznamenal 30-ročný brankár a k sobotňajšej odvete proti Čiernej Hore v Bijelom Polji dodal: "Ideme tam vyhrať. V Hlohovci sme celý duel viedli a vlastnými chybami sme sa pripravili o víťazstvo. Chceme sa tam pobiť o dva body."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner