Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenská reprezentantka Monika Rajnohová do Francúzska

Monika Rajnohová od sezóny 2017/2018 za Le Havre Athletic Club Handball
30.05.2017, Autor, Foto: SITA

Slovenská hádzanárska reprezentantka Monika Rajnohová, ktorá dohrala aktuálnu sezónu v HK AS Trenčín, sa opäť vydá na legionárske chodníčky. Jej novým klubom je francúzsky Le Havre Athletic Club Handball, s ktorým sa dohodla na ročnej zmluve. "Družstvo Le Havre účinkovalo v II. lige, ale vybojovalo si postup do najvyššej súťaže a v nej má vysoké ambície. Francúzska liga patrí medzi najlepšie na svete, moje nové pôsobisko som konzultovala aj s reprezentačnou kolegyňou Martinou Školkovou, ktorá už viacero rokov pôsobí v Dijone. Bude to nová skúsenosť, teším sa na tento angažmán," uviedla 24-ročná spojka.

Zaujímavosťou je, že Rajnohová ide opäť k nováčikovi medzi elitou. Vlani prestúpila do švédskeho klubu Skara HF, kde však pre nespokojnosť po hádzanárskej stránke skončila v závere roka 2016. Následne sa dohodla s trenčianskym klubom, ktorého je odchovankyňou. Strávila v ňom zvyšok sezóny 2016/2017.

Monika Rajnohová si pred švédskym Skara HF obliekala rok dres maďarského Mosonmagyaróvári KC SE, dve sezóny bola v DHC Slavia Praha, s ktorým si v rámci ČR vybojovala najskôr vicemajstrovský titul a potom bronz. V interlige dosiahla s tímom z Edenu 2. a 4. miesto a v Českom pohári semifinálovú i finálovú účasť. V ČR hrávala dva súťažné ročníky aj v HK Britterm Veselí nad Moravou, kde tiež dosiahla úspechy v podobe triumfu v Českom pohári, spoločnej slovensko-českej súťaži WHIL i titulu vicemajstra ČR. V drese reprezentácie SR sa predstavila na ME 2014 v Maďarsku a Chorvátsku, pričom prispela ku konečnej 12. priečke.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner