Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

B-tím Prešova povedie Radčenko, Sakár trénerom Malaciek

Novinky z klubov účastníkov Slovnaft handball extraligy
20.06.2017, Autor: SITA

Ešte pred utorkovým žreb nového ročníka najvyššej slovenskej hádzanárskej súťaže mužov sa zástupcovia klubov štartujúcich v Slovnaft handball extralige (SHE) podelili o novinky vo svojich tímoch.

Úradujúci majster Tatran Prešov prostredníctvom slov organizačného manažéra Milana Lozáka deklaroval jednoznačnú snahu obhájiť ligový titul i prvenstvo v Slovenskom pohári už pod vedením nového kouča Slavka Golužu. Z kádra je na odchode pivot Marek Páleš, kvarteto príchodov tvoria Čech Michal Kasal a Chorváti - pivot Ante Babič, spojka Bruno Butorac a brankár Mario Cvitkovič. Po domácom úvode prípravy s účasťou na turnaji v plážovej hádzanej odcestujú Šarišania na 10-dňové sústredenie do Chorvátska.

Prešov bude mať v extralige aj svoju rezervu. "Aj vďaka odobreniu majiteľa Miloslava Chmeliara sa hráči, ktorí skončili v dorasteneckej kategórii, budú mať kde realizovať a pokračovať v kariére. Účasťou B-tímu v SHE chceme pomôcť zvýšiť úroveň súťaže. O konkrétnych menách ešte nechcem hovoriť, ale na súpiske ´béčka´ budú viaceré zaujímavé mená," dodal Lozák, ktorý zároveň prezradil, že trénerom tohto družstva bude navrátilec a bývalý vynikajúci špílmacher Alexander Radčenko.

Z vicemajstrovského HKM Šaľa odišiel reprezentačný brankár Marián Žernovič (Ferencváros), otáznik visí nad dvojicou Patrik Krok - Marián Maguška. Podľa slov trénera Jána Kolesára sú rozpracované príchody troch hráčov a základnou ambíciou je postup do prvej šestky s tým, že chcú poškuľovať po play-off.

Výraznými zmenami v hráčskom kádri prechádza HK Agro Topoľčany, ktorý naďalej povedie český kouč Pavel Farář. Na odchode je až sedem hráčov - Michal Urban, Juraj Urban, Franta, Dani, Adamčík, Žilinčík a Klačanský. Zástupca klubu Dezider Jakubička však v utorok nevylúčil, že s niektorým z nich možno ešte príde k dohode o pokračovaní. V štádiu riešenia sú príchody prípadných posíl.

MŠK Považská Bystrica prostredníctvom hrajúceho manažéra Ľuboša Cifru deklaroval zotrvanie trénera Václava Straku, návrat brankára Ladislava Kovačina z Nemecka a ukončenie pôsobenia Antona Hároníka zo zdravotných dôvodov. Klub bude aj vďaka mestu opäť účinkovať vo Vyzývacom pohári, v ktorom chce prejsť aspoň cez jedného súpera. V extralige túži uspieť v play-off.

Kormidelníka nemenili ani v HC Štart Nové Zámky, kde už dlhodobo pracujú pod taktovkou Petra Sporného. Mužstvo opustili Ľoch, R. Demovič a Klepa. Na nových menách v tíme sa aktuálne pracuje. Novozámčania chcú znovu preniknúť do prvej šestky a zabojovať o semifinálovú miestenku.

HC Sporta Hlohovec pôjde už do šiestej sezóny s koučom Martinom Liptákom, v tej nadchádzajúcej by si radi zahrali v play-off. Platnosť zmlúv sa skončila Majbíkovi, M. Briatkovi, Markovičovi a Chiseliovovi. Do mužstva chcú získať pravú i ľavú spojku, pivota a zapracovať vlastných odchovancov.

Realizačný tím ŠKP Bratislava vstúpi do nového ročníka v nezmenenom zložení na čele s Petrom Kostkom a Petrom Pčolom. "Policajti" plánujú stabilizovať káder, hrať rýchlu a behavú hádzanú. Zároveň veria, že sa im bude dariť viac ako v uplynulej edícii a dostanú sa do najlepšej šestice.

V Slovane Modra ukončil kariéru Ján Bača, zloženie tímu je s výnimkou doplnenia dorastencami nezmenené. Trénerom zostal Juraj Fogarassy. Cieľom je zahrať si o Ligový pohár, čoho predpokladom je umiestnenie na 5. - 8. priečke po nadstavbe.

Lanský nováčik Strojár Malacky pôjde do ďalšej extraligovej sezóny s novým kormidelníkom. Jána Kordoša nahradil známy bývalý ligový hráč Ondrej Sakár. Hráčsku kariéru zavŕšili V. Pavlík, Tomáš a Pavol Stachovičovci. Predstavitelia Malaciek hľadajú partnera do názvu klubu, ktorého ambíciou je udržať sa v extralige.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner