Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Heine Ernst Jensen: „Budem spokojný, keď dievčatá zo seba vydajú všetko“

Rozhovor s trénerom kadetskej reprezentácie pred ME 2017 žien do 17 rokov
30.06.2017, Autor: redakcia, Foto: Noviny Zemplína, Czech Handball

Na Slovensku je od leta minulého roka a od tej doby sa pomaly ale isto stihol udomácniť v slovenských hádzanárskych kruhoch. 40-ročný Dán pôsobí na SZH vo funkcií technického riaditeľa a od 1. júla 2017 bude mať pod sebou všetky Regionálne centrá hádzanej na Slovensku. V auguste ho bude čakať ďalšia veľká výzva, keď tréner ktorý trénoval aj nemeckú ženskú hádzanársku reprezentáciu povedie slovenské kadetky za úspechom na domácich majstrovstvách Európy v Michalovciach, do ktorých ostáva presne 40 dní (10. - 20. augusta 2017).

V ktorej fáze prípravy sa momentálne nachádza slovenská kadetská reprezentácia? 

Doteraz sme sa snažili vidieť čo najviac hráčok, aby sme mali čo najlepší možný prehľad o potenciálnych hráčkach, ktoré pripadajú do úvahy pre majstrovstvá Európy. Teraz už pomaly vstupujeme do začiatku poslednej fázy prípravy, kde nás čaká niekoľko prípravných zápasov a niekoľko kondičných testovaní. Potom už pokračujeme krok po kroku s fyzickou a technicko-taktickou prípravou, kde sa už snažíme všetko optimalizovať a doladiť.

Aký konkrétny program nás ešte čaká?

Od 1. júla absolvujeme týždňové sústredenie v Tatrách, ktoré bude zamerané predovšetkým na kondičnú prípravu a teambuilding. V júli odohráme v Michalovciach 2 prípravné zápasy proti Poľsku a 2 prípravné zápasy proti Chorvátsku a 27. júla odchádzame na kvalitne obsadený turnaj v Nemecku, kde sa v skupine stretneme aj s Nórskom, našim skupinovým súperom na augustových ME v Michalovciach. 6. augusta sa už stretávame v Michalovciach pred začiatkom majstrovstiev Európy a budeme sa tešiť na náš prvý zápas na turnaji proti Španielsku.

Dievčatá poznáte už takmer rok, ako by ste ich opísali? 

Myslím si, že to je tím, ktorý drží spolu a vytvára veľmi dobrý kolektív. Máme veľmi dobrú spätnú väzbu od hráčok, ktoré sú si stále viac a viac vedomé, čo všetko je potrebné na to, aby hrali hádzanú na profesionálnej úrovni. Toto je pre nás veľmi dôležité, aby boli dievčatá zvedavé a postupne prichádzali na to, čo všetko treba k tomu, aby v budúcnosti mohli hrať na najvyššej úrovni.

Mali ste možnosť odpozorovať niečo ako slovenskú športovú mentalitu? Vidíte nejaké rozdiely medzi Nemeckom alebo Dánskom?

Samozrejme, že pri každej krajine existujú rôzne vlastnosti alebo charakteristiky. V športe je to podobne ako vo všeobecnosti v živote, kde tiež existujú rozdiely od krajiny ku krajine. Na to je však veľmi ťažké odpovedať a ukázať na jednu vlastnosť. Myslím si však, že hráčky ktoré tu máme sú pripravené na tvrdú prácu a na to, aby spravili všetko tak, aby sme boli na majstrovstvá Európy čo najlepšie pripravení. 

Aký cieľ má reprezentácia kadetiek pred ME 2017 do 17 rokov?

Našim cieľom je hrať dobrú hádzanú a snažiť sa dostať všetkých našich súperov pod tlak, aby sme im zápas našou hrou čo najviac znepríjemnili. Uvidíme, kam nás to až môže zaviesť.

S čím by ste po konci majstrovstiev Európy boli osobne spokojný Vy?

Ja budem spokojný, keď dievčatá zo seba vydajú všetko a nazbierajú čo najviac skúseností pre ich ďalšiu športovú kariéru. 

Čo môžeme povedať o našich súperoch v základnej skupine – Nórsko, Španielsko a Srbsko?

Majstrovstvá Európy – to je len 16 tímov a v každom jednom tíme sa ukrýva dobrá kvalita. My sa už tešíme, že sa budeme môcť porovnať s ďalšími 15 najlepšími tímami kontinentu. 

Šampionát vo vlastnej krajine – výhoda alebo nevýhoda?

Pre hráčky a všetkých okolo tímu je samozrejme skvelé mať výhodu domáceho prostredia, takže toto vidím len ako pozitívum.

Je to generácia dievčat, ktoré by v budúcnosti mohli hrať aj za ženskú reprezentáciu alebo je ešte príliš skoro, aby sa to dalo povedať?

Osobne si myslím, že je príliš skoro také niečo povedať, keďže je tam žiaľ ešte veľmi veľa vecí, ktoré sa môžu stať ako napríklad zranenia, štúdium atď. Čo však môžem povedať je, že ide o generáciu, ktorá má chuť vidieť, kam ďaleko až môžu ako hráčky zájsť a už teraz sa snažia organizovať svoj všedný deň tak, aby v ňom mala hádzaná vysokú prioritu. 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner