Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovnaft handball extraliga s novinkami, ale s rovnakým favoritom

Extraligovú sezónu hádzanárov 2017/2018 otvorí štvrtkový duel Modra - Malacky, 1. kolo sa bude hrať od augusta do októbra
30.08.2017, Autor: SITA

Najvyššia hádzanárska súťaž mužov ide do sezóny 2017/2018 s novým partnerom, ktorý figuruje aj v jej názve, novou trofejou i televíznymi prenosmi. Pôvodne sa mala hrať od tohto ročníka česko-slovenská extraliga, ale vinou českých klubov napokon pokračuje ligová súťaž v oboch krajinách samostatne.


Na Slovensku sa bude hrať Slovnaft handball extraliga (SHE), ktorú otvorí vo štvrtok 31. augusta od 19.30 h duel Slovan Modra - TJ Strojár Malacky a dá bodku za prestávkou trvajúcou tri mesiace a sedem dní. Prvé kolo bude rozťahané až do októbra. Postupne budú nasledovať zápasy HC Štart Nové Zámky - HK Agro Topoľčany (sobota 2. 9.), HKM Šaľa - HC Sporta Hlohovec (utorok 5. 9.), Tatran Prešov "A" - MŠK Považská Bystrica (utorok 12. 9.) a Tatran Prešov "B" - ŠKP Bratislava (sobota 21. 10.).


Najvyššia súťaž hádzanárov bude mať v nadchádzajúcej edícii dovedna desať účastníkov. V porovnaní s vlaňajškom ubudol ŠKH Agrokarpaty Pezinok, namiesto neho sa v súťaži predstaví prešovská rezerva s množstvom mládežníckych reprezentantov a hráčov končiacich v dorasteneckom veku. Jednoznačným favoritom je v ostatných rokoch tradične Tatran Prešov, ktorý dlhodobo dominuje na domácej scéne. V novom šate so známym chorvátskym koučom Slavkom Golužom i obmeneným kádrom s "balkánskou krvou" (Cvitkovič, Babič, Butorac) chce obhájiť prvenstvo a pridať do zbierky už 14. titul v ére samostatnosti. Šarišanom by mohli konkurovať najmä hráči HKM Šaľa, ktorým pribudli do družstva zaujímavé mená (Gorbunovs, Nungovitch, G. Vadkerti, Hájnik).


Na júnovom žrebe SHE predstavili novú trofej pre hádzanárskeho majstra. Extraligový šampión získa Pohár Antona Frola, slovenskej legendy, hádzanára storočia, ktorý zomrel začiatkom apríla vo veku nedožitých 83 rokov. Nasledujúci extraligový ročník bude prelomový aj z hľadiska televízneho vysielania. Z každého kola odvysiela televízia 213 priamy prenos z jedného vybraného zápasu (hrací deň vždy v utorok od 18.30 h), prvým bude HKM Šaľa - HC Sporta Hlohovec. Ďalšie stretnutia sa budú dať naživo sledovať na slovakhandballTV prostredníctvom youtube.com. Hrať sa bude naďalej s oficiálnymi loptami značky Molten.


Hrací systém SHE zostáva z prevažnej časti nezmenený, ale ponúka aj novinku v podobe Ligového pohára. Základná časť bude pozostávať z 18 kôl (každý s každým doma - vonku). Nasledovať bude nadstavba s dvoma skupinami - o 1. - 6. miesto (10 kôl) a o 7. - 10. priečku (6 kôl), pričom všetky družstvá si prenášajú dovtedy získané body a skóre. Tatran Prešov "B" však nemôže podľa reglementu zasiahnuť do bojov v prvej šestke. Potom najlepšie kvarteto pokračuje klasickou vyraďovacou časťou o Pohár Antona Frola. Prví štyria z "áčka" postúpia do semifinále play-off (1. - 4., 2. - 3.), ktoré sa takisto ako finále i o 3. miesto bude hrať na tri víťazstvá (prvé, tretie a prípadne piate u lepšie umiestneného po nadstavbe). Nový majster bude známy najneskôr 27. mája 2018. Družstvá na 5. - 8. priečke si predĺžia sezónu a budú bojovať o Ligový pohár (každý s každým doma - vonku, dovedna 6 kôl). Poslední dvaja po nadstavbe (9. a 10.) a prví dvaja z I. ligy zohrajú barážové dvojzápasy o účasť v nasledujúcom ročníku SHE (9. - 2. a 10. - 1.).


Program 1. kola extraligy v hádzanej mužov 2017/2018:

štvrtok 31. 8.:

19.30 h TJ Slovan Modra - TJ Strojár Malacky

sobota 2. 9.:

18.00 HC Štart Nové Zámky - HK Agro Topoľčany

utorok 5. 9.:

18.30 HKM Šaľa - HC Sporta Hlohovec

utorok 12. 9.:

18.30 Tatran Prešov "A" - MŠK Považská Bystrica

sobota 21. 10.

15:30 Tatran Prešov "B" - ŠKP Bratislava

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner