Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Žernovič a obrana rozhodli duel s Luxemburčanmi na Považí už v I. polčase

Lukáš Urban (spojka SR): "Konečný rozdiel je dosť výrazný, ale mňa osobne to až tak neprekvapilo. Očakával som naše víťazstvo o desať gólov a vyššie, takže výhra o sedemnásť gólov je dobrý výsledok"
29.10.2017, Autor: SITA, Foto: Barbora Talačová

Desaťgólovú prehru 22:32 s Ruskom z Petrohradu v ouvertúre I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2019 v Nemecku a Dánsku odčinili slovenskí hádzanárski reprezentanti o tri dni neskôr. V domácom prostredí v Považskej Bystrici nedali šancu Luxemburčanom, ktorých zdolali najmä vďaka prvopolčasovému výkonu vysoko 36:19.


Oporou slovenského výberu bol bránke žiariaci Marián Žernovič, ktorý je považskobystrickým odchovancom. "Určite som sa potešil, keď som sa od trénera dozvedel, že dostanem šancu. Ani v minulosti som nechytal v Považskej Bystrici za reprezentáciu. Súper bol slabšieho rangu, ale myslím si, že sme to zvládli veľmi dobre. Luxemburčanom sme nedali šancu, od začiatku sme vyhrávali, čo bol náš cieľ v dnešnom zápase. Chceli sme ukázať, že hádzanú hrať vieme, lebo v Rusku sme toho veľa nepredviedli," povedal pre agentúru SITA gólman maďarského Ferencvárosu, ktorý bol vďačný za zaplnené tribúny: "Tu na Považí už dlhšie nebol reprezentačný zápas. Verím tomu, že diváci si prišli na svoje. Prišli v hojnom počte a pekne zaplnili halu. Verím, že to tak bude aj v januári pri pokračovaní kvalifikácie."


Žernovič predviedol viacero výborných zákrokov, ale k svojmu výkonu skromne dodal: "Chalani veľmi dobre bránili najmä v prvom dejstve. Z tých pár gólov, čo sme dostali, boli niektoré takpovediac moje. V druhom polčase sme urobili pár chýb v defenzíve, ale to k tomu patrí, keďže aj súper vie hrať hádzanú a musel sa presadiť aj strelecky."


Už po prvom polčase bolo o osude nedeľňajšieho duelu rozhodnuté. Pričinil sa o to aj na ľavej spojke hrajúci Lukáš Urban: "Poriadne sme sa na Luxemburčanov pripravili. Vedeli sme, čo nás čaká. Po zlom výkone v Rusku sme nechceli nič podceniť. Naopak, chceli sme si napraviť chuť, a to sa nám aj podarilo. V druhom polčase sme trochu poľavili z koncentrácie, ale to sa stáva pri vysokom vedení. Konečný rozdiel je dosť výrazný, ale mňa osobne to až tak neprekvapilo. Očakával som naše víťazstvo o desať gólov a vyššie, takže výhra o sedemnásť gólov je dobrý výsledok. Môžeme byť spokojní."


Najlepším strelcom slovenského tímu bol s 5 gólmi trochu nečakane najmenej skúsený zo súčasného kádra reprezentácie Dávid Michalka. "Potešilo ma to, nečakal som, že dám najviac gólov. Pred domácim publikom sa mi hralo dobre, fanúšikovia boli výborní. Čakali sme tuhší odpor od mladých a behavých Luxemburčanov, ale mali sme dobrú obranu a podržal nás brankár Žernovič. Vychádzali nám protiútoky a premieňali sme šance," povedal 20-ročný ľavý krídelník, ktorému cenné rady odovzdáva v národnom tíme Radoslav Antl.


Tréner SR Heine Ernst Jensen sa prvého víťazstva vo funkcii dočkal vo svojom druhom zápase. V ňom pretočil celý káder a najmä v druhej tridsaťminútovke dal na palubovke príležitosť mladým a doteraz menej vyťaženým hráčom. "Všetci sa snažili robiť to, na čom sme pracovali na tréningu. Skúsený Antl mal menšie zranenie, ale dobrú robotu na jeho poste odviedol Michalka, L. Urban odohral veľmi dobrý prvý polčas, Mikitovci sa pridali tiež. Pozitívne je, že sa vydali cestou, ktorou chceme ísť v snahe vytvoriť úspešný tím," poznamenal dánsky kouč Jensen.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner