Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

USAM Nimes získal skalp PSG a ulovil Slováka Teodora Paula

Hádzanársky brankár Teodor Paul od nového kalendárneho roka hráčom USAM Nimes Gard
16.11.2017, Autor: SITA, Foto: Pavol Uhrin

Hádzanárom USAM Nimes Gard sa v ostatných dňoch podarili dva veľké úlovky. Pred týždňom sa postarali výsledkom 26:24 o prvú prehru úradujúceho majstra Paríž St. Germain Handball v najvyššej francúzskej súťaži 2017/2018 a teraz získali nového brankára. Medzi tri žrde aktuálne 2. tímu tabuľky Lidl Starligue sa od 1. januára 2018 postaví Teodor Paul. Slovenský reprezentant prestupuje do Nimes z maďarského Váci KSE (tam je spoluhráčom svojho krajana Maroša Baláža), kde sa mu skončí platnosť zmluvy k 31. decembru 2017. So svojím novým klubom sa dohodol na kontrakte do 30. júna 2018 s obojstrannou opciou.


"Nemal som vysnívanú krajinu ani klub, v ktorom by som chcel pôsobiť. Som však rád, že si budem môcť po takmer desiatich sezónach v Maďarsku vyskúšať inú súťaž, iný hádzanársky štýl a naučiť sa nový jazyk," povedal pre agentúru SITA T. Paul.


Už po uplynulej sezóne, keď skončil v Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK, prejavil záujem okúsiť zahraničie mimo Maďarska. Hoci sa mu naskytlo viacero ponúk, jedna z nich bola aj z francúzskeho Pays d’Aix Université Club, napokon zakotvil v tíme Vácu. "Žiadna z nich však nestála za to, aby som išiel preč tak ďaleko z domu. Túto ponuku z Nimes vnímam pozitívne, dúfam, že sa mi podarí zotrvať v klube čo najdlhšie," pokračoval košický rodák.


Aj teraz bolo o služby 30-ročného gólmana viacero záujemcov, už to vyzeralo, že sa aj vďaka pomoci reprezentačného pivota Michala Kopča stane hráčom Sportingu Lisabon, portugalského účastníka Ligy majstrov. "K dohode bolo blízko, ale napokon sa to nedotiahlo do konca. Navyše, ani Vác ma nechcel uvoľniť už v tom čase," vysvetlil Paul.


Kým Vác uzatvára poradie najvyššej maďarskej súťaže, Nimes patrí medzi príjemné prekvapenia. V minulom ročníku 10. družstvo konečnej tabuľky vyhralo sedem z ôsmich doterajších ligových zápasov, prehralo len raz - doma s lídrom z Montpellieru 24:28. Paula namiesto boja o záchranu v Maďarsku čakajú súboje o popredné priečky vo Francúzsku. "S Vácom sme nezačali dobre sezónu a už sa to s nami vezie, teraz je to po sérii neúspešných výsledkov náročné aj po psychickej stránke. Teším sa, že sa pripojím ku kvalitnému tímu a pokúsim sa mu pomôcť udržať sa minimálne na 2. mieste," skonštatoval Paul, ktorý si už pozisťoval základné informácie o tíme Nimes. "Stihol som si pozrieť aj nejaké záznamy či zostrihy zo zápasov Nimes, takže približne viem, čo ma čaká. Káder je zložený z mladých hráčov, v 30 rokoch by som mal patriť k najstarším, čo ma až tak neteší. Podľa súpisky je na brankárskom poste 25-ročný Francúz Rémi Desbonnet, ktorý podáva veľmi dobré výkony. Neviem, či ma berú ako jednotku. To už bude závisieť od mojich výkonov."


Teodor Paul je košický odchovanec, ale jeho doterajšia kariéra je spätá predovšetkým s pôsobením v maďarských kluboch: PLER KC Budapešť (2008/09 - 2009/10, Celebi-FTC Budapešť (2010/2011), Csurgói KK (2011/12), FTC-PLER Budapešť (2012/13), Grundfos Tatabánya KC (2013/14 - 2014/15), Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK (2015/16 - 2016/17) a Váci KSE (2017). V roku 2010 sa stal hráčom úradujúceho šampióna MKB Veszprém KC, ale zaň nechytal, keďže ten ho postupne uvoľňoval na hosťovania do spomenutých klubov.


Paul patrí už dlhé roky medzi stálice mužskej reprezentácie SR, v drese ktorej robil väčšinou dvojku legende Richardovi Štochlovi. Ten v júni ukončil svoje účinkovanie v národnom tíme a jeho pozíciu prebral práve T. Paul, ktorý štartoval aj na majstrovstvách sveta 2009 a 2011.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner