Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Vážne zranenie Silvie Szücsovej, už je po operácii

Silvia Szücs sa najbližší polrok neobjaví na hádzanárskej palubovke.
12. mája 2016, autor: SITA

TuS Metzingen, neúspešný finalista Pohára EHF žien 2015/2016 a aktuálne 3. tím tabuľky najvyššej nemeckej súťaže, má v závere sezóny rozsiahlu maródku. 

Anna Loerperová utrpela vo finálovom súboji európskeho pohára proti maďarskému Dunaújvárosu svalové zranenie lýtka. Okrem nej nemá trénerský štáb k dispozícii ani Jasminu Jankovičovú, Juliu Behnkeovú a tiež Silviu Szücs. 

Posledná menovaná Slovenka utrpela vážne zranenie kolena a v utorok sa už aj podrobila operačnému zákroku krížového väzu. Dvadsaťtriročná spojka si minimálne na pol roka musí dať pauzu od hádzanej.

Silvia Szücs prestúpila do Metzingenu vlani v lete z SVG Celle, ale v aktuálnej sezóne nedostávala v prvoligovom družstve veľa príležitostí. 

V rámci hosťovania hrávala prevažne za TG Nürtingen v II. bundeslige. V 23 dueloch nastrieľala 74 gólov, vďaka čomu stále patrí medzi tri najlepšie strelkyne tímu.

Szücsovej meno chýbalo v širšej nominácii reprezentácie hádzanárok Slovenska na júnové zápasy kvalifikácie ME 2016 proti Maďarsku a Poľsku a prípravné stretnutia s Brazíliou.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner