Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Eger asi zostane medzi elitou, Antl najlepším strelcom

Petro sa rád vrátil do Maďarska a zrejme tam bude aj pokračovať.
3. júna 2016, autor: SITA

Hádzanári Eger SBS Eszterházy SZSE zakončili sezónu 2015/2016 víťazstvom 29:21 (11:13) nad tímom PLER Budapešť, ale ani zisk dvoch bodov im nepomohol k lepšiemu ako predposlednému miestu, čo mala byť tiež zostupová pozícia. 

Napokon môže mať tento triumf, vďaka ktorému sa odpútali z poslednej priečky a v tabuľke preskočili práve PLER, veľkú hodnotu.

Na prvý pohľad sa zdá, že záchranárska misia, ku ktorej mali pomôcť aj zimné prešovské posily - Radoslav Antl, Andrej Petro či Alexander Radčenko, nebola podľa tohto úspešná. Všetko však môže byť onedlho inak. Nádej Egeru na udržanie sa medzi maďarskou elitou totiž predsa len ešte žije.

Tá spočíva v tom, že víťaz II. ligy (NB I/B) - skupina Východ FKSE Algyő nevyužije právo postupu. Potom by Eger mohol štartovať v najvyššej súťaži aj v sezóne 2016/2017. 

"Mala by to byť už len formalita. Som presvedčený, že Algyö napokon nebude chcieť ísť hrať I. ligu. Sme s predstaviteľmi tohto klubu v kontakte. Teraz je to len otázka času, kedy to oficiálne oznámia, aby sme my potom mohli tvoriť družstvo na nadchádzajúci ročník," uviedol pre tveger.hu tréner SBS Eszterházy SZSE Edmond Tóth.

"Rád som sa do Maďarska vrátil, hrá sa tu dobrá súťaž a nie je to ďaleko od Slovenska. Spoluhráči i ľudia okolo družstva sú zlatí. Myslím si, že tu ešte zostaneme," vyjadril sa v maďarčine slovenský pivot Andrej Petro. 

Jeho spoluhráč Radoslav Antl sa stal suverénne najlepším strelcom skupiny o 7. - 14. miesto, keď v 14 dueloch skóroval 92-krát. O 19 gólov menej mal na konte druhý v poradí Bence Nagy z Gyöngyösu.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner