Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Pred žrebom ME kadetiek 2017 v Michalovciach - koho môžeme dostať do skupiny?

Zajtra sa vo Viedni dozvieme mená našich súperov na ME kadetiek 2017 v Michalovciach a v kvalifikácii juniorov na MS v Alžírsku
26.09.2016, Autor: redakcia, Foto: eurohandball.com

Len nedávno sa skončili domáce majstrovstvá sveta kadetiek v Bratislave a zajtra je už na rade ďalšie podujatie k domácim majstrovstvám Európy hráčok, ktoré sa uskutočnia v auguste 2017 v Michalovciach. V utorok 27. septembra 2016 o 11:15 hod. v sídle EHF vo Viedni sa uskutoční žreb základných skupín. Ako hostiteľ turnaja budeme mať právo výberu skupiny, potom čo budú vylosované tímy z košov 3, 2 a 1. Slovenský Zväz Hádzanej bude priamo vo Viedni reprezentovať prezident SZH Jaroslav Holeša a tréner kadetiek Heine Ernst Jensen. Vyjadrenia a reakcie trénera kadetiek po žrebe prinesieme zajtra na našej stránke.

Žreb sa bude dať sledovať naživo na tomto linku: http://www.eurohandball.com/article/26517


Nasadenie do košov pred žrebom ME kadetiek 2017:

Kôš 1: Rusko, Dánsko, Nórsko, Francúzsko

Kôš 2: Švédsko, Maďarsko, Holandsko, Španielsko 

Kôš 3: Rumunsko, Nemecko, Chorvátsko, Srbsko 

Kôš 4: Rakúsko, Čierna Hora, Slovensko, Česko


Prognózy slovakhandball.sk pred žrebom ME kadetiek v Michalovciach:

Ideálna skupina: Francúzsko, Španielsko, Srbsko, Slovensko

Papierovo by mali byť Francúzky z prvého koša asi „najslabší“ tím. Z druhého koša je veľmi ťažké vyberať, MS kadetiek v Bratislave ukázali, že Španielky v tejto vekovej kategórii nepatria medzi absolútnu špičku. Z tretieho koša by sme sa radšej mali vyhnúť Nemkám aj Rumunkám, Srbky by mohli byť pre náš tím hrateľným súperom. 

"Skupina smrti": Rusko, Maďarsko, Nemecko, Slovensko

Rusky ako úradujúce majsterky sveta tejto kategórie z tohto leta v Bratislave budú určite veľmi silné aj s ich nasledujúcou generáciou. Vo veľmi dobrom svetle sa na tomto šampionáte taktiež ukázali reprezentantky Maďarska. S nemeckým tímom už majú naše kadetky skúsenosť, keď s nimi v auguste tohto roka c vo svojom vôbec prvom reprezentačnom zápase na turnaji v Saarbrückene prehrali 15:23, keď ich Nemky prevýšili hlavne po fyzickej stránke.

Náš tip: Dánsko, Holandsko, Chorvátsko, Slovensko 

Zaujímavá konfrontácia nášho dánskeho trénera Heineho Ernsta Jensena proti jeho krajankám. Z druhého koša si do skupiny vyberieme Holandsko, ktoré síce chýbalo na MS kadetiek v Bratislave, ale vyznačuje sa rýchlou a dynamickou hádzanou. Generácia kadetiek ročníka narodenia 98/99 (teraz už juniorky) dokázala v prípravných zápasoch pred majstrovstvami sveta proti Chorvátkam vyhrať. Mohlo by sa to podariť aj našim kadetkám na domácom šampionáte v Michalovciach. 


Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner