Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Finálový obrat v podaní DHK Baník Most, "dávidovci" získali piaty majstrovský titul

Hádzanárky DHK Baník Most piatykrát za sebou českými šampiónkami
30.05.2017, Autor: SITA, Foto: Facebook

Hádzanárske tituly v kategórii žien na Slovensku i v Českú sú v rukách staronových majstrov. V sobotu sa tešila z obhajoby Iuventa Michalovce a v nedeľu aj DHK Baník Most. Kým pre Zemplínčanky to bol jubilejný desiaty triumf, Severočešky majú na konte presne polovicu prvenstiev. Aj na ceste za v poradí piatym titulom šampiónok opäť predviedli obrat vo vývoji finálovej série, tentoraz ju z 0:1 otočili na 2:1 v domácom prostredí. Po prehre na palubovke DHC Slavia Praha (20:20, na pok. hody 2:4) už ovládli reprízu lanského finále a po víkendových víťazstvách 30:20 a 24:21 si mohli svojimi fanúšikmi vychutnať oslavy.

"Sme šťastní, že sme finálovú sériu napokon otočili, asi to už bude nejaká naša nová tradícia. Bol to zápas veľkých nervov, veľká psychická bitka a my sme veľmi radi, že to takto dopadlo a môžeme sa radovať z piateho majstrovského titulu v rade. Obrovská vďaka patrí tiež našim skvelým fanúšikom, ktorí v oboch finále utvorili v našej hale úžasnú atmosféru a hnali nás stále dopredu. Nie nadarmo sa hovorí, že v Moste je najlepšie publikum a vo finále sa to opäť ukázalo," povedal slovenský kormidelník Baníka Peter Dávid, ktorý sedel na lavičke pri dvoch z doterajších ligových prvenstiev "čiernych anjelov." Pred príchodom do Mosta doviedol k titulu aj mužov Tatrana Prešov.

Hráčky Mosta nezískali "double", keďže ešte pred piatym majstrovským titulom za sebou i v histórii klubu neuspeli vo finále Českého pohára, v ktorom stroskotali na DHC Sokol Poruba (27:32). Unikol im triumf v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL), kde skončili na striebornom stupienku za suverénnou Iuventou Michalovce.

K triumfu v play-off prispela aj dvojica Sloveniek v hráčskom kádri Baníka - krídelníčka Lucia Mikulčík a spojka Simona Szarková.

Obe boli aj pri lanských či predlanských úspechoch a aj tentoraz mali výrazný podiel na ich zopakovaní. V troch dueloch finálovej série dali dovedna zhodne po 14 gólov - Szarková (2+7/3+5/1) a Súkenníková 14 (2+5+7).

Hádzanárky DHC Sokol Poruba si opäť pohoršili v konečnom poradí. Po striebre 2015 a bronze 2016 zostali tentoraz prekvapujúco bez medaily, keď v sérii o 3. miesto ťahali za kratší koniec s DHK Zora Olomouc 1:2 na zápasy. Náplasťou pre zverenky trénera Petra Olšavského, medzi ktoré patria aj jeho krajanky Alžbeta Rechtorisová, Diana Tomášechová, Eva Minárčiková, Mária Revajová a Alica Kostelná, je triumf v Českom pohári.


Hádzaná - národné play-off o titul majstra ČR 2016/2017 - finále - tretí zápas (hralo sa na 2 víťazstvá) - nedeľa:

DHK Baník Most - DHC Slavia Praha 24:21 (17:12) - konečný výsledok série 2:1, majstrom ČR 2016/2017 sa stal Most


o 3. miesto - tretí zápas (hralo sa na 2 víťazstvá):

DHC Sokol Poruba - DHK Zora Olomouc 17:21 (8:12) - konečný výsledok série 1:2, bronz získal Olomouc


Konečné poradie sezóny 2016/2017 v rámci ČR: 1. DHK Baník Most, 2. DHC Slavia Praha, 3. DHK Zora Olomouc, 4. DHC Sokol Poruba, 5. HC Zlín, 6. Sokol Písek, 7. SHK Veselí nad Moravou

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner