Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Bývalý tréner Tatrana povedie Górnik Zabrze

Rastislav Trtík na lavičku poľského klubu Górnik Zabrze
14.07.2017, Autor, Foto: SITA

Hádzanársky tréner Rastislav Trtík sa zo Slovenska presunul severnejšie a jeho nové pôsobisko bude v Poľsku. Od nadchádzajúcej sezóny povedie prvoligový klub Górnik Zabrze, proti ktorému jeho bývalí zverenci z Tatrana Prešov pravidelne nastupovali v prípravných zápasoch.


Päťdesiatšesťročný kouč sa v Zabrze stretne so svojím bývalým zverencom - brankárom Martinom Galiom. "Tréner obľubuje náročné tréningy, rád pripravuje mužstvá po fyzickej stránke," poznamenal na adresu nového šéfa realizačného tímu hádzanárov Górnika pivot Michal Adamuszek.


Trtík skončil svoje úspešné pôsobenie v klube zo Šariša po zisku 13. majstrovského titulu v ére samostatnosti. Od sezóny 2017/2018 ho na lavičke zeleno-bielych nahradil Slavko Goluža. Košický rodák má za sebou dva angažmány v Prešove, s ktorým je päťnásobným šampiónom SR (2009, 2010, 2011, 2016, 2017), pričom vždy k tomu pridal aj triumf v Slovenskom pohári.


Rastislav Trtík pôsobil aj v Nemecku, kde s MT Melsungen postúpil z II. bundesligy medzi elitu, koučoval tiež HC Empor Rostock, v Česku trénoval HCB Karviná a viedol aj národný tím ČR.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner