MOL liga - V predohrávanom šlágri 4. kola deľba bodov

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 19:19 (9:9)
21.09.2017, Autor: SITA, Foto: moravskoslezsky.denik.cz

Hádzanárky DHK Baník Most v stredu prvýkrát v aktuálnej sezóne MOL ligy 2017/2018 neodchádzali z palubovky ako víťazky. V predohrávanom šlágri 4. kola si body podelili s DHC Sokol Poruba, na ktorého palubovke remizovali 19:19 (9:9).

Vo vyrovnanom zápase vynikli predovšetkým obrany. Poruba síce v 37. min získala trojgólový náskok (13:10), ale hostky po oddychovom čase rýchlo vyrovnali. V závere boli domáce tiež bližšie k výhre, Demajová v 55. min zvýšila na 18:16. Hráčky Mosta zmazali manko, no Demajová opäť naklonila misky váh na stranu Ostravčaniek. V poslednej minúte kontrovala na opačnej strane Jeřábková. Domáce mali ešte výhodu jedného útoku, ale skórovať z neho už nedokázali. Úradujúci český šampión Most sa v priebežnej tabuľke dostal na čelo, Poruba je štvrtá.

Ďalšie zápasy 4. kola spoločnej slovensko-českej súťaže sú na programe v piatok 22. 9. V nich ŠŠK Prešov privíta nováčika HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, HK Slovan Duslo Šaľa bude na svojej palubovke hostiť HC Zlín a doma sa predstaví aj HK AS Trenčín, ktorý si v snahe získať prvé body zmeria sily s DHK Zora Olomouc. Po sérii troch stretnutí u súperov zažije domácu premiéru úplný nováčik ligy HK Hodonín, ktorý ju absolvuje proti vicemajstrovi DHC Slavia Praha.

Na sobotu 23. 9. je plánovaný televízny duel SHK Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce. Po ňom nasleduje prestávka vyhradená pre povinnosti reprezentačných tímov v kvalifikácii ME 2018.

MOL liga 2017/2018 - ženy - 4. kolo - streda:

Najviac gólov: Revajová 6, Minárčiková 4, Demajová 4/2 - Jeřábková 8, Růčková, Szarková a Borovská po 3

Pok. hody: 2/2 - 2/0, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 162 divákov