MOL liga - Víťazstvá Šale, Prešova a tesná prehra Trenčína

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 4. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018
23.09.2017, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Zo štyroch piatkových stretnutí pred prvou reprezentačnou prestávkou v aktuálnej sezóne MOL ligy hádzanárok mali tri jednoznačný priebeh. Vyrovnaný duel so šťastným koncom pre hostky sa hral v Trenčíne, kde domáci HK AS podľahol DHK Olomouc tesne 26:27. Trenčianky nedotiahli do úspešného konca svoju stíhaciu jazdu v II. polčase, keď sa zo 17:23 dotiahli na 25:26, ale napokon nezískali prvé body v ročníku.

HK Slovan Duslo Šaľa už v prvej tridsaťminútovke rozhodol o osude domáceho duelu proti HC Zlín. Hostky po zmene strán síce skresali polčasové jedenásťgólové manko, ale prehru už nedokázali odvrátiť (21:28). Po troch vystúpeniach sú bez prehry hráčky ŠŠK Prešov, ktoré si poradili na svojej palubovke s nováčikom z Bánoviec nad Bebravou vysoko 38:25. Novic na českej strane HK Hodonín v historickej domácej premiére v spoločnej slovensko-českej súťaži podľahol vicemajstrovi ČR DHC Slavia Praha 20:28. Na odvrátenie prehry nestačilo ani 12 gólov Slovenky Annamárie Patrnčiakovej.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 4. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018:

ŠŠK Prešov - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 38:25 (18:13)

Najviac gólov: Vencuriková 7/1, Bačíková 7/2, Popovcová 5 - Bencová 7, Turková 5/1, Šipláková 4/3

Pok. hody: 5/4 - 6/5, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Vydra a Šimko (obaja SR), 180 divákov

HK Slovan Duslo Šaľa - HC Zlín 28:21 (18:7)

Najviac gólov: Bujnochová 7/1, Klučková 5/2, Némethová, Trochtová a Tisajová po 4 - Hradilová 8/1, Andrýsková 5/1, Vlková 4

Pok. hody: 4/3 - 4/2, vylúčené: 6 - 9, rozhodovali: Oťapka a Zubo (obaja SR), 500 divákov

HK AS Trenčín - DHK Zora Olomouc 26:27 (14:14)

Najviac gólov: K. Kostelná 8/3, Takáčová 5, Ušiaková a Pastorková po 4 - T. Fryčáková 7, Růžičková 5/1, Kapsová 4

Pok. hody: 5/4 - 2/2, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: Gabriš a Veselka (obaja SR), 140 divákov

HK Hodonín - DHC Slavia Praha 20:28 (6:13)

Najviac gólov: Patrnčiaková 12/4, Kalinová 3, Višňovská 2 - Galušková 7/4, Šetelíková 5, Novotná 4

Pok. hody: 5/4 - 5/4, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Kučerka a Pavelová (obaja ČR), 250 divákov