Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slováci chcú zlepšiť výkon a nad Luxemburčanmi jednoznačne vyhrať

V Považskej Bystrici v nedeľu 29. 10. pokračovanie I. fázy kvalifikácie MS 2019
27.10.2017, Autor: SITA, Foto: instagram rushandball

Hádzanárska reprezentácia mužov Slovenska má za sebou neúspešný vstup do prvej fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Dánsku a Nemecku. Po štvrtkovej vysokej prehre v Petrohrade s Rusmi 22:32 sa jej ťažko bude zosadzovať svojho premožiteľa z 1. priečky znamenajúcej postup do play-off. Do konca tejto fázy kvalifikácie však zostáva každému tímu odohrať ešte päť zápasov. Slováci nastúpia na svoj prvý domáci duel v 1. skupine v nedeľu 29. októbra v Považskej Bystrici, kde od 15.00 h privítajú Luxemburčanov (rozhodujú Cyperčania Argyridis a Mouttas).

"Musíme zlepšiť úspešnosť streľby a vyvarovať sa technických chýb. V Rusku sme ich spravili štrnásť. Budeme na tom pracovať, aby sme v Považskej Bystrici predviedli podstatne lepší výkon," uviedol tréner SR Heine Ernst Jensen, ktorému výsledkovo ani herne nevyšiel debut na lavičke národného tímu. Dánsky kormidelník sa vyjadril aj k najbližšiemu protivníkovi: "Luxemburskú ligu trochu poznám. V Nemecku som pôsobil neďaleko hraníc s touto krajinou a s tamojšími tímami sme odohrali nejaké prípravné duely. Pôsobí tam veľa zahraničných hráčov, ale aj mladí sa v ostatných rokoch zlepšujú a snažia sa produkovať rýchlu hádzanú. V nedeľu sa stretnú dva mladé tímy."

Sklamaný po vysokej prehre v Rusku bol aj najskúsenejší hráč vo výbere SR - krídelník Radoslav Antl. "Musíme sa z toho poučiť, nehrali sme dobre, hoci sme boli takticky pripravení na súpera. Petrohradské vystúpenie musíme hodiť za hlavu. Netreba z neho robiť vedu, Rusi boli vo štvrtok lepší. Musíme dať hlavy hore a nezostáva nám nič iné, len v nedeľu zdolať Luxemburčanov."

Slováci sú v tabuľke bez bodu poslední, Luxemburčania majú na konte jeden bod za remízu 23:23 s Fínmi, nad ktorými celé stretnutie viedli a o víťazstvo prišli v závere. Inú možnosť ako triumf si Jensenovi zverenci nepripúšťajú. "Zápas s Luxemburskom potrebujeme doma zvládnuť a získať povinné body. Súpera síce nepoznáme, ale budeme hrať pred našimi fanúšikmi. Musíme vyhrať," rezolútne vyhlásil na spojke hrajúci Lukáš Urban.

V rámci 1. kvalifikačnej skupiny sa už v sobotu 28. 10. vo Vantaa stretnú Fíni s favorizovanými Rusmi. V prípade úspechu zverencov trénera Eduarda Kokšarova a súčasne víťazstva domáceho tímu na Považí nad Luxemburčanmi sa slovenskí hádzanári môžu pred januárovým pokračovaním kvalifikácie posunúť v tabuľke na 2. pozíciu.


Najbližší program - I. fáza kvalifikácie o postup na MS 2019 - 1. skupina - 2. kolo:

sobota 28. 10.:

VANTAA

16.00 h SELČ Fínsko - Rusko


nedeľa 29. 10.:

POVAŽSKÁ BYSTRICA

15.00 h SEČ Slovensko - Luxembursko, rozhodujú: Angelos Argyridis a Christos Mouttas z Cypru


Tabuľka:

1. Rusko 1 1 0 0 32:22 2

2. Luxembursko 1 0 1 0 23:23 1

. Fínsko 1 0 1 0 23:23 1

4. Slovensko 1 0 0 1 22:32 0


Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na zápas proti Luxembursku (29. 10. v Považskej Bystrici) v I. fáze kvalifikácie MS 2019:

brankári: Teodor Paul (Váci KSE/Maď.), Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť/Maď.)

pivoti: Dominik Kalafut (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.), Andrej Petro (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Michal Kopčo (Sporting CP Lisabon/Portug.)

krídla: Miroslav Volentics (HSG Wetzlar/Nem.), Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Dávid Michalka (HK Agro Topoľčany)

spojky: Patrik Hruščák (HC Elbflorenz Drážďany/Nem.), Ľubomír Ďuriš, Matej Mikita (obaja B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Maroš Baláž (Váci KSE/Maď.), Lukáš Urban, Dominik Krok (obaja Tatran Prešov), Vladimír Guzy (HKM Šaľa), Marek Hlinka (HK Agro Topoľčany)

Náš najbližší súper - tím Luxemburska
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner