Považania po remíze v odvete opäť do osemfinále Vyzývacieho pohára

RK Lovčen Cetinje (Č. Hora) - MŠK Považská Bystrica (SR) 24:24 (9:12) - prvý zápas 26:34, do osemfinále postúpila P. Bystrica
25.11.2017, Autor: SITA, Foto: msk.sk

Hádzanári MŠK Považská Bystrica uspeli vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup) 2017/2018 a postúpili do osemfinálového 4. kola. Zverenci trénera Václava Straku sa po piatkovom víťazstve 34:26 rozišli s čiernohorským RK Lovčen Cetinje zmierlivo v sobotňajšej odvete, ktorá sa na základe dohody oboch klubov hrala opäť v hale MŠK. Považania figurujúci v zápise o stretnutí ako hostia napriek tomu, že prakticky počas celého duelu boli vo vedení, len remizovali s balkánskym družstvom 24:24 (12:9), ale aj to im stačilo na potvrdenie postupu medzi 16 najlepších tímov tejto európskej pohárovej súťaže. Svojho ďalšieho súpera vo Vyzývacom pohári, v ktorom si zopakujú osemfinálovú účasť z predchádzajúcej edície, spoznajú v utorok 28. novembra počas žrebu vo viedenskom sídle EHF.

Výsledok - Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2017/2018 - 3. kolo - odveta (hralo sa v P. Bystrici):

Najviac gólov za Lovčen: Kaludjerovič 6/1

Zostava a góly MŠK: Kovačin, Motlík, Dobroň - Pupík 4, Š. Macháč 4, Bystrický 1, Kardoš 1, Chudoba 5/1, Jurák 1, Tumidalský 2, Zabavčík, Valášek, Vallo 3, Marián Gardian 1, M. Kozák 2

Pok. hody: 2/1 - 1/1, vylúčení: 2 - 2, ČK+MK: 60. Tumidalský (P. Bystrica), rozhodovali: R. Geraets a P. Geraets (obaja Hol.), 700 divákov

Odveta priniesla vyrovnaný úvod, ale po necelej štvrťhodine hry bolo 6:4 pre MŠK. Považania potom rozdiel zdvojnásobili (10:6, 11:7). Hoci Cetinje znížilo na 9:11, na polčasovú prestávku odchádzalo s trojgólovým mankom. Slovenský zástupca zvýšil hneď po zmene strán na 14:9. V 46. min viedol 20:14 a vyzeralo to, že pohodlne dokráča k víťazstvu. Čiernohorské družstvo však päťgólovou šnúrou zdramatizovalo vývoj a znížilo na 19:20 v 52. min. Potom prerušil považskobystrické čakanie na gól Vallo. So spoluhráčmi upravili v 55. min na 23:20, ale ich súper ešte zdramatizoval koncovku. Minútu pred koncom skorigoval na 23:24, vzápätí Považania nepremenili tutovku a trest v podobe vyrovnávajúceho gólu Kaludjeroviča z pokutového hodu prišiel na druhej strane so záverečným hvizdom.

Hlas:

Václav Straka (tréner MŠK P. Bystrica): "Aj po odvete môžeme povedať, že sme spokojní. Nadviazali sme na veľmi dobrý piatkový výkon. Prvý polčas sme hrali s maximálnou koncentráciou, chlapci nemali v hlave náskok z prvého duelu a prakticky sme rozhodli o postupe. V záverečnej štvrťhodine sme dali príležitosť aj hráčom z lavičky, ktorí si tiež zaslúžia zbierať skúsenosti. Prihliadali sme aj na to, že nás v utorok čaká dôležitý extraligový zápas proti Topoľčanom. Žiaľ, súper to využil a v poslednej chvíli dosiahol remízu. Trochu mrzí, že sme nevyhrali, ale celkovo máme radosť z toho, ako sme zvládli tento dvojzápas. Necháme sa prekvapiť, koho nám žreb prisúdi v ďalšom kole. Veríme, že to bude atraktívny protivník."