MOL liga - 15. kolo - Bezzubý Prešov v Olomouci

DHK Zora Olomouc - ŠŠK Prešov 20:13 (10:8)
27.01.2018, Autor: SITA, Foto: TASR

Pohodlné víťazstvo dosiahli hádzanárky DHK Zora Olomouc v piatkovom stretnutí 15. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien 2017/2018 nad ŠŠK Prešov (20:13). Hostky síce viedli v I. polčase 6:3, ale domáce ešte do prestávky otočili na 10:8. Po zmene využili Olomoučanky prešovské trápenie v útoku, svojimi zákrokmi im pomohla aj brankárka Rašková. Hneď v úvode odskočili na 15:8 a potom už bez problémov doviedli duel do víťazného konca. Olomoucké hráčky vďaka zisku dvoch bodov preskočili svoje súperky v tabuľke a sú siedme. Naopak, Prešovčanky aj so staronovou posilou Demajovou (dosiahla 1 gól) utrpeli tretiu prehru za sebou a postupne klesli na 8. priečku.

Hádzaná - MOL liga 2017/2018 - ženy - predohrávka 15. kola - piatok:

Najviac gólov: Růžičková 6/3, Hurychová 3, M. Salčáková, V. Fryčáková, Kubáčková a T. Fryčáková po 2 - Šutranová 4/3, Bačíková, Petrovská a Pavúková po 2

Pok hody: 3/3 - 3/3, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Hanák a Pavlíček (obaja ČR), 170 divákov