Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenky sa vo februári zídu v Púchove

Tréner hádzanárok SR Dušan Poloz môže na sústredení počítať len s hráčkami z tímov MOL ligy
13.02.2018, Autor: SITA, Foto: M. Slávik

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska sa prvýkrát v kalendárnom roku zíde vo februári. Hlavný kouč SR Dušan Poloz naplánoval štvordňový zraz, ktorý sa uskutoční od 18. do 21. 2. v Púchove, kde sa budú jeho zverenky pripravovať na pokračovanie kvalifikácie ME 2018. Keďže nejde o asociačný termín, realizačný tím nemôže počítať s legionárkami. K dispozícii budú len hráčky pôsobiace v spoločnej slovensko-českej súťaži žien. V nominácii figuruje 18 hádzanárok zo siedmich klubov, zo štyroch slovenských a troch českých. Najpočetnejšie zastúpenie vo výbere má líder MOL ligy Iuventa Michalovce, z ktorého dostala pozvánku pätica hráčok. Slovenky čaká v marci dvojzápas 2. kvalifikačnej skupiny o postup na európsky šampionát proti Taliankam (21. a 24. 3.). V tabuľke zatiaľ figurujú na 3. mieste za stopercentnými Poľkami a Čiernohorkami.


Nominácia hádzanárok Slovenska na sústredenie v Púchove (18. - 21. 2. 2018):

brankárky: Lucia Gubiková (ŠŠK Prešov), Soňa Furgaláková, Barbora Hanzalíková (obe HK AS Trenčín)

pivotky: Martina Tulipánová (DHC Slavia Praha/ČR), Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Vladimíra Kišíková (Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HK AS Trenčín)

krídelníčky: Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Annamária Patrnčiaková (HK Hodonín/ČR), Mária Holešová (Iuventa Michalovce), Terézia Takáčová (HK AS Trenčín)

spojky: Veronika Habánková, Marianna Rebičová, Tetyana Fiľková-Trehubová (všetky Iuventa Michalovce), Jasmína Vargová, Karin Bujnochová (obe HK Slovan Duslo Šaľa), Tatiana Šutranová, Martina Bačíková (obe ŠŠK Prešov)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner