Hádzanári HáO TJ Slovan Modra zvíťazili v piatkovom zápase 4. kola nadstavbovej skupiny o 9. - 11. miesto Niké Handball extraligy mužov 2023/2024 a urobili dôležitý krok k tomu, aby sa vyhli priamemu zostupu. Zverenci trénera Miroslava Ochabu zdolali na svojej palubovke v Knott aréne svojho priameho konkurenta MHáK Martin 29:22 (14:8). Odplatili mu prehru z jeho pôdy (23:29) a v tabuľke ho predstihli o bod.

Hostia po necelých 20 minútach viedli 7:6, ale vo zvyšnom čase I. polčasu skórovali už len raz, a tak išli na prestávku so šesťgólovým mankom 8:14. Modrania krátko po zmene strán zvýšili svoje vedenie na dvojciferný rozdiel - 20:10 v 37. min a prakticky predčasne rozhodli o osude duelu. V 55. min vyhrávali už 28:17, ale v závere dovolili hosťom skorigovať prehru.

Výsledok piatkového zápasu Niké Handball extraligy mužov 2023/2024:

nadstavbová skupina o 9. - 11. miesto - 4. kolo:
HáO TJ Slovan Modra - MHáK Martin 29:22 (14:8)
Najviac gólov: Tschur 6/2, Kotásek 4, Kažík 4/3 - Kimák-Fejko 4, Matačič a Saitz po 3, Hák. I. Halldórsson 3/2
Pok. hody: 6/6 - 4/2, vylúčení: 8 - 4, ČK: 38. F. Jurkovič (Modra), rozhodovali: Mandák a M. Rudinský,  300 divákov