Víkendový sumár: Polovičným majstrov ligy starších dorastencov je Tatran Prešov

Počas víkendu dohrávali prvú ligu mladších a starších dorastencov a odohrali aj posledné kolo 1. ligy mužov skupina A.
30.11. 2015 Autor - redakcia
Prešovčania doma s Hlohovcom vyhrali zápasy ligy mladších i starších dorastencov. FOTO - tatranpresov.sk

Dohrávaným súbojom v Prešove pokračovala počas víkendu prvá liga starších dorastencov. Hráči domáceho Tatrana si jasne o 15 gólov poradili s Hlohovcom a po polovici súťaže tak zimujú na prvom mieste.

„Mali sme pomalší rozbeh do zápasu. V úvode sme zahodili zopár čistých šancí. V 15. minúte sme zvýšili naše vedenie na rozdiel troch gólov a od tohto momentu sme súpera už k ničomu nepustili. V stretnutí si postupne zahrali všetci hráči,“ povedal pre www.tatranpresov.sk Daniel Jurecký, asistent tréner družstva starších dorastencov Tatrana.

Hráči lídra majú v tabuľke rovnako ako bratislavské ŠKP po 18 bodov, Prešovčania však majú výrazne lepšie skóre. Tretie je HK Agro Topoľčany, ktoré v desiatich zápasoch prvej polovice súťaže získalo 16 bodov.

V súťaži nasleduje prestávka, 12. kolo je naplánované na 27. februára budúceho roku.

V zápase mladších rozhodol jeden gól

V Prešove sa dohrával aj súboj mladších dorastencov Tatrana a Hlohovca. Rovnako v ňom vyhrali domáci, rozdiel však bol len jediný gól 27:26.

„Chlapci uhrali výsledok v ťažkom zápase. Súper bol relatívne kvalitný. Dnes nám absolútne nezachytali brankári. Zopár jednotlivcov tento zápas odtiahlo, ako je napríklad Kirill Radčenko, ten to podržal. Chlapci ročník 2000 v podstate ešte na to nemajú, aby dokázali mať nejaký vyšší level. Musíme sa s tým vysporiadať, pretože máme 11 zranených a chorých hráčov,“ povedal pre klubový web Marek Gernát, tréner mladších dorastencov Tatrana.

Rovnako nasleduje prestávka aj v prvej lige mladších dorastencov a 12. kolo je na programe až 27.2. 2016. Súťaž po prvej polovici bez straty bodu vedú HK Agro Topoľčany.

Prvú ligu vedie Martin

Tri zápasy pred zimnou prestávkou mala počas víkendu na programe aj prvá liga mužov skupina A. Vďaka výhre v Cíferi bude zimovať na čele tabuľky MHáK Martin.

Len dva body však strácajú druhé Piešťany a tretie Malacky. Súťaž rovnako pokračuje najbližším kolom až 27. februára budúceho roku.

28.11.2015

Strojár Malacky - DAC Dunajská Streda 44 : 28, Tatran Stupava - MHK Piešťany 26 : 25