Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

šaliansky výbuch v hlohovci nezostane bez odozvy

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa mali mať na záverečnom turnaji Slovenského pohára žien výhodu domáceho prostredia, ale šokujúco skončili svoje účinkovanie už vo štvrťfinále.
10.12.2015 Autor - SITA
Pohárové súťaže v rôznych športových odvetviach z času na čas prinášajú prekvapenia. Jedno hádzanárske sa zrodilo v stredu večer v Hlohovci, kde miestny ženský tím HC Sporta Hlohovec vyradil v Slovenskom pohári jeho rekordného jedenásťnásobného víťaza HK Slovan Duslo Šaľa.

Ťažkú noc má za sebou "duša" šalianskeho klubu Ladislav Kovács, a to nielen pre menšie zdravotné problémy, ktoré ho momentálne sužujú. Na pohode mu nepridala ani pohárová prehra 30:31 (16:15). 
"Osobne som nebol na zápase, ale keď sme po prvom polčase viedli o jediný gól, hoci v jeho priebehu sme mali aj šesťgólový náskok, tak som vedel, že je zle. Dostali sme vyše tridsať gólov, to hovorí jasnou rečou o deravej obrane. Keď sa pozriem do minulosti, ja si ani nepamätám, že by sme niekedy v pohári prehrali s účastníkom nižšej súťaže. Som z toho nešťastný. Je to veľmi nepríjemné pre celý klub," uviedol sekretár HK Slovan Duslo Ladislav Kovács. 
Hra Šale utrpela po zranení tvorkyne hry Evy Veselkovej, ktorú nemal kto nahradiť. "Rácková má problémy s ramenom, Blehová je po operácii, od novembra nepokračujú u nás Kodajová s Kertészovou. Nakopilo sa to a ostatné dievčatá tentoraz nepotiahli. Bez znevažovania výkonu či podceňovania Sporty si myslím, že keby zabojovali naše staršie dorastenky, tak by v Hlohovci vyhrali," pokračoval Kovács. 
Hanba, ktorú utŕžil klub na palubovke účastníka I. ligy, nezostane bez povšimnutia vedenia. "Samozrejme, hráčky i realizačný tím môžu čakať konzekvencie. Vyradenie v pohári určite nezostane bez odozvy," vyhlásil klubový sekretár, ktorý na otázku agentúry SITA, či je ohrozená aj pozícia kormidelníka Michala Lukačína, odvetil: "Áno, musíme to však prehodnotiť a ešte všetko zvážiť." 
Mestská športová hala v Šali má byť 19. - 20. decembra dejiskom záverečného turnaja SP žien. Po predčasnom vypadnutí HK Slovan Duslo sa vynorila otázka, či sa klub nevzdá usporiadateľského práva. "Keď už sme sa raz prihlásili a zverili nám organizáciu turnaja, tak už by sa malo hrať u nás. Myslím si, že aj pri našej aktívnej neúčasti si diváci nájdu cestu do hľadiska," dodal skúsený šaliansky funkcionár. 

Vyvrcholenie Slovenského pohára by radi videli v Michalovciach. Iuventa sa už obrátila s oficiálnou žiadosťou na Slovenský zväz hádzanej (SZH). "Vzhľadom na to, aby vyvrcholenie tejto súťaže nestratilo športovo-spoločenský charakter, chceme požiadať o zmenu dejiska finálového turnaja," uviedol michalovský klub, ktorý sa na jeseň spolu so Šaľou uchádzal o organizáciu duelov semifinále a finále SP žien. Keďže šaliansky klub naďalej deklaroval ochotu hostiť turnaj, na jeho dejisku sa nič nemení. 
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner