Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

obhajca v semifinále sp proti škp, v šali bez domácich

Žreb semifinále Slovenského pohára v hádzanej žien 2015/2016, ktorý vyvrcholí v Šali: Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava, HK Slávia Partizánske - HC Sporta Hlohovec
10.12. 2015 Autor - SITA

 Po stredajšom skompletizovaní kvarteta účastníkov vyžrebovali vo štvrtok predpoludním v bratislavskom sídle Slovenského zväzu hádzanej (SZH) záverečný turnaj Slovenského pohára žien 2015/2016. V semifinále sa stretnú Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava, HK Slávia Partizánske - HC Sporta Hlohovec.

Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej (SZH) ešte na jeseň na svojom zasadnutí určil za usporiadateľa záverečného turnaja HK Slovan Duslo Šaľa. Dejiskom zápasov semifinále a finále bude počas víkendu 19. a 20. decembra 2015 tamojšia Mestská športová hala, v ktorej sa však paradoxne nepredstavia domáce hádzanárky, keďže neprešli cez štvrťfinále. 

Vzhľadom na to, že organizátor záverečného turnaja nepostúpil medzi najlepšie kvarteto, pri žrebe semifinálových dvojíc sa nemusela brať do úvahy podmienka, podľa ktorej sú usporiadateľ a úradujúci šampión nasadení tak, aby sa navzájom nestretli. Trio Michalovce, Partizánske a Hlohovec si zopakovalo lanskú semifinálovú účasť, medzi kvarteto najlepších sa opäť dostal aj zástupca I. ligy - znovu je to Hlohovec, ktorý senzačne vyradili Šaľu (31:30). Práve chýbajúce Duslo nahradil v zozname účastníkov oproti minulému roku bratislavský ŠKP. 

Semifinále sa hrá vyraďovacím systémom na jeden zápas. V prípade nerozhodného výsledku v riadnom hracom čase sa nepredlžuje, ale nasleduje vždy rozstrel zo značky 7 m hodu. Zdolaní semifinalisti nehrajú v zmysle rozpisu súťaže stretnutie o 3. miesto. 

Domáca pohárová súťaž žien vyvrcholí opäť v tradičnom decembrovom termíne, v uplynulej sezóne sa tak stalo až na jar. Posun o štyri mesiace spôsobila účasť reprezentácie Slovenska na decembrových majstrovstvách Európy v Maďarsku a Chorvátsku 2014. 

V Šali sa doteraz naposledy uskutočnil záverečný turnaj v roku 2013, keď domáce družstvo HK Slovan Duslo podľahlo vo finálovom súboji o trofej Iuvente Michalovce 27:31. Domáce prostredie bývalo v ostatných sezónach veľkou výhodou, v rokoch 2006 - 2011 sa z celkového triumfu tešili hádzanárky z klubu usporiadateľa vyvrcholenia SP (postupne Slovan Duslo Šaľa, Iuventa Michalovce, ŠKP Bratislava, Šaľa, Iuventa a HK Danlog Partizánske). Po dvoch rokoch porušenej tradície na ňu v sezóne 2014/2015 opäť nadviazali Zemplínčanky. Šalianky však nebudú pokračovať v ich šľapajach. 

Lanské prvenstvo v SP žien obhajujú hádzanárky Iuventa Michalovce, ktoré vo finále 26. apríla 2015 vo svojej Chemkostav aréne zdolali HK Slovan Duslo Šaľa 32:27. 

Žreb záverečného turnaja Slovenského pohára v hádzanej žien (Šaľa, 19. - 20. 12. 2015): 

sobota 19. decembra: 

semifinále: 17.00 h Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava, 18.45 HK Slávia Partizánske - HC Sporta Hlohovec (I. liga) 

nedeľa 20. decembra: 

finále: 10.30 h víťazi semifinálových duelov 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner